Як піймати товстолобика взимку | Рибалка, риба і риболовля

Ловля товстолобика взимку з льоду

Важко навіть уявити, що товстолобика можна ловити в зимовий період. Це пов’язано з тим, що ця риба теплолюбива і її активність завжди збільшується при високих температурах, коли вода активно прогрівається. Більшість риб, в спекотні періоди йдуть на глибину, в пошуках прохолодної води або ховаються в тіні навислих дерев.

Коли товстолобик ловиться взимку

У зимовий період, коли водойми вкриті льодом, можна зловити великого товстолобика, якщо він водиться в цій водоймі. Найбільша активність його на початку і в кінці зими, а також в інші періоди, коли на вулиці встановлюється плюсова температура.

Якщо в літній період цю рибу можна ловити цілодобово, то взимку товстолобик проявляє свою активність в денний час. І це не дивно, оскільки вдень ​​завжди тепліше, ніж вночі.

На що і де ловити товстолобика взимку

Оскільки ця риба досить оригінальна в плані їжі, то визначитися з наживкою досить складно. Наскільки відомо, товстолобик харчується рослинною їжею, в тому числі і фітопланктоном. До появи технопланктону рибалки намагалися його ловити на різні насадки рослинного походження, застосовуючи листочки або шматочки будь-яких рослин.

Риболовля завжди була результативною, якщо використовувався технопланктон. Але це було в літній період. А що могло змінитися взимку? Взимку він так само віддає перевагу підгодовуванню, яке здатне створити хмара каламуті.

При цьому, він клює на блешню з мотилем, кукурудзою або листочками алое. Техніка лову на мормишку припускає постійні удари по дну, що створює хмару каламуті, яка приваблює товстолобика. Він одразу береться до свого діла і починає всмоктувати і фільтрувати цю каламуть. В процесі фільтрації він засмоктує мормишку і таким чином, опиняється на гачку.

Вирушаючи на зимову риболовлю за товстолобиком, потрібно пам’ятати, що в зимовий час він завжди знаходиться на дні і не піднімається до поверхні. Тому, наживку слід подати йому на дно, інакше клювань товстолобика не буде. Товстолобик віддає перевагу глибоким місцям. Тільки на ямах або інших глибоких місцях можна відшукати цю рибу.

Ловля товстолобика – це завжди цікаво і непередбачувано навіть влітку, не кажучи вже про зимову ловлю. Тут величезне поле для експериментів, тому, що ловом товстолобика взимку мало хто займається. Це пов’язано, швидше за все, з твердженням, що товстолобик теплолюбна риба і взимку не проявляє ніякої активності.

Дізнавайтеся більше про риболовлю з нашого сайту.

Ловля товстолобика взимку з льоду
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *