Як піймати великого ляща | Рибалка, риба і риболовля

Ловля великого ляща

Хто з рибалок не мріє зловити крупного ляща? Таких рибалок, швидше за все, немає, хіба що ті, що практикують ловлю карася, але вони поняття не мають, як зловити і тим більше де, великого ляща. Більшість рибалок цілеспрямовано займаються ловом ляща, хоча і раді будь-якій іншій рибі, що попадеться на гачок.

Великий лящ попадається досить рідко. При цьому, слід зазначити, що більшість з рибалок хотіли б ловити саме великого ляща. Інформація в цій статті розрахована не тільки на новачків, а й на досвідчених рибалок, адже вчитися ніколи не пізно.

Ловля великих особин передбачає вивчення звичок цієї риби, а також знання того, яким приманкам віддає перевагу великий лящ. Ловля великих особин завжди пов’язана з труднощами, оскільки великі особини відрізняються обережністю, на відміну від дрібної риби.

Лящ завжди досягає великих розмірів, завдяки своєму розуму, хитрості і обережності. Тому, дуже важливо підібрати той заповітний ключик, який відкриє шлях до лову великих, трофейних екземплярів.

Коли можна зловити великого ляща

Вирушаючи на риболовлю за великим лящем, важливо знати періоди його активності, які пов’язані як з порами року, так і з часом доби. Природно, що визначитися з цим періодом досить складно, але можна спробувати. Будь-яка риба поводиться непередбачувано, в плані клювання і лящ не є винятком, оскільки там, під водою у них зовсім інші закони та правила, про які людина не знає.

Активність ляща по сезонах

Приблизно через тиждень після нересту великий лящ починає вести себе активно. Після того, як зніметься заборона на період нересту, можна сміливо відправлятися за великими особинами. Десь до початку або середини липня ця активність буде виражатися в активному клюванні, після чого клювання ляща знижується.

Наступний період активності можна спостерігати з початком осені, коли літня спека залишилася вже позаду, але на вулиці встановилася тепла погода.

Це як раз ті періоди, коли шанси зловити крупного ляща досить великі. Але це зовсім не означає, що в інші періоди великий лящ не ловиться взагалі. Він ловиться, звичайно ж, але шансів зловити трофейного ляща, практично немає, або їх зовсім мало.

Добова активність ляща

Велику особину можна зловити або вночі, або рано вранці. У ці періоди великий лящ найактивніший. Що стосується решти часу доби, то можна розраховувати тільки на підлящика.

Це правило іноді порушується, і великий лящ запросто може ловитися серед білого дня. Але для цього, повинні сприяти певні погодні умови. Це періоди, коли літня спека спадає, і наступають звичайні теплі дні. Можливо навіть, що це похмурі дні. Помірна температура змушує ляща більше їсти, так як у воді з’являється більше кисню. Подібний фактор активізує і інші види риб.

Ближче до вечора великі особини не проявляють особливої ​​активності, аж до заходу сонця. Що стосується підлящиків, то вони неодмінно будуть потрапляти на гачок. Крім цього, активність ляща ще залежить і від погодних умов, особливо, коли нестійкий атмосферний тиск або різкі коливання температури навколишнього середовища.

Дізнайтеся, як піймати інші види риб:
https://top-shimano.com.ua/

Ловля великого ляща
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *