Ловимо велику плотву | Рибалка, риба і риболовля

Ловля великої плотви

Плотва, так чи інакше, але завжди зустрічається в улові рибалки. Одні рибалки вирушають на риболовлю тільки за плотвою, а інші ловлять її разом з іншою рибою. Деяким рибалкам вона заважає рибалити, збиваючи постійно наживку. На жаль, не кожен рибалка здатний зловити плотву більших розмірів. Адже для цього недостатньо прийти на риболовлю, насадити хробака і закинути вудку. Необхідно знати, де тримається велика плотва і на що її ловити.

Де потрібно шукати велику плотву на водоймах

Велика плотва водиться в досить великих водоймах, таких, як:

  • великі і середні річки;
  • глибокі канали;
  • великі озера і водосховища;
  • глибокі ставки;
  • глибокі штучні водойми.

Якщо подібні водойми мають у своєму розпорядженні відповідну кормову базу, мають приплив свіжої води і в них водиться серйозний хижак, то тут можна зустріти великі особини плотви. Плотва добре себе почуває поряд з карасем, лящем і линем. Короп і сазан є харчовими конкурентами плотви, а такі хижаки як донна щука, судак і сом є її ворогами.

Плотва віддає перевагу переміщатися, в пошуках їжі зграями, по 5-8 особин. У зимовий час плотва збивається в численні зграї, упереміш з дрібними особинами.

Залежно від характеру водойми, а також харчових конкурентів формується характер поведінки цієї риби. У великих і середніх водоймах плотва перебуває на глибині від 3 до 5 метрів, де є слабка течія. Як правило, поруч з такими місцями розташовуються підводні ями або поглиблення. Ловлять плотву безпосередньо з дна. Якщо в цьому місці любить збиратися лящ або короп, то вони відганяють плотву від цього місця.

Велика плотва ловиться біля самого дна в ставках, де є істотні зарості водної рослинності. Любить триматися трохи вище ляща. Віддає перевагу годуватися на рівних глибоководних ділянках водойми.

У зимовий період плотву ловлять з глибини, де вона переміщається в товщі води.

Ця риба не харчується водоростями або водною рослинністю, за винятком місць біля шлюзів, де вона може годуватися пучками водоростей.

Як знайти плотву

Знайти плотву можна за допомогою ехолота або підводної відеокамери. Вона не видає себе своєю поведінкою, тому визначити місце стоянки плотви можна лише випадково. Це може бути випадкове клювання, яке вказує на присутність плотви в цьому місці лову.

Пошук плотви можна зосередити на глибоких ділянках зі слабким плином води. При цьому, на річці немає сенсу шукати плотву там, де течія відсутня повністю.

Будь-який характер дна водойми може бути притулком для плотви, не рахуючи великих особин. Вони люблять місця з твердим дном, де є піщані або кам’янисті розсипи. Якщо на річці є ділянки з мулистим дном, то на таких ділянках ловити плотву не має сенсу. Якщо подібний характер дна водойми поширений на всю водойму, то плотва може ловитися на будь-якій ділянці акваторії.

Великі особини можуть перебувати під навислими над водою деревами, в очікуванні різних жучків і черв’ячків, які час від часу падають в воду.

Все про риболовлю на нашому сайті:
https://top-shimano.com.ua/

Ловля великої плотви
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *