Як піймати канального сомика | Рибалка, риба і риболовля

Ловимо канального сома

Сом канальний є звичайним родичем відомого всім річкового велетня, яким є сом. Різниця лише в тому, що сом канальний не росте до таких розмірів як річковий сом, хоча і здатний набрати вагу до 26 кг при довжині 1,5 метра. Причому, це максимальні розміри риби, а в основному, можна зловити сома, вагою до 10 кг.

У нас, на відміну від Америки, трапляються особини, вагою не більше 3 кг, але це влаштовує багатьох рибалок. Дрібною рибою його не назвеш, та й великою теж. Найголовніше, що виведення таких особин не супроводжується якими-небудь проблемами, та й вимоги до снасті не такі критичні.

Сом канальний, родом з Канади, а штучно цю рибу почали розводити в Америці, ще в середині минулого тисячоліття. Риба має дуже смачне м’ясо, і цим приваблює рибалок. Крім цього, процес його лову досить цікавий.

На жаль, сом канальний не скрізь живе і його необхідно шукати, відправляючись за сотні кілометрів від міста. В даний час, цю проблему почали вирішувати на платних водоймах, розводячи штучно багато цікавих види риб, такі як короп, лин, осетрові, в тому числі і канального сомика. Подібні водойми є практично поруч з будь-яким містом. Тому, виїжджати за сотні кілометрів, щоб половити, наприклад, форель або канального сомика, просто не має сенсу. Крім цього, рибалка на платній водоймі зможе обійтися набагато дешевше, якщо точно порахувати всі витрати.

На що ловити канального сомика

Перш ніж вирушити на риболовлю, потрібно визначитися, на що ловити рибу, таку як сом канальний. Як правило, цей вид риби ловиться на такі ж наживки, як і його родич, річковий сом. Різниця лише в тому, що сом канальний має менші розміри.

Для лову канального сомика можна застосовувати такі наживки:

  • живця;
  • шматочки риби;
  • шматочки м’яса;
  • хробака;
  • коників;
  • сарану;
  • великих гусениць;
  • жаб;
  • личинки комах.

Гарною наживкою є живець. Його можна зловити на тій ж водоймі. В такому випадку використовується волосінь, товщиною 0,3 мм, не більше, оснащена одинарним або подвійним гачком №№ 8-10. Використовувати металевий повідець не має сенсу, оскільки сомик не в змозі перекусити волосінь, та й живець не зможе грати правдоподібно.

При лові канального сомика є сенс поекспериментувати з наживками. Він може клювати і на наживки рослинного походження, такі як, перловка або кукурудза. На жаль, це швидше випадковість, ніж закономірність, оскільки сом – це, в першу чергу, хижак, який завжди віддасть перевагу наживкам тваринного походження.

Канального сомика можна ловити різними снастями, на кшталт поплавкової вудки, фідера або спінінга. Оснащення підбирається залежно від розмірів цієї риби, яка водиться в даній водоймі. Як правило, гачок більше 10 номера не знадобиться.

Як піймати великого сома читайте на нашому сайті:
https://top-shimano.com.ua/

Ловимо канального сома
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *