Як піймати карася на поплавкову вудку | Рибалка, риба і риболовля

Ловимо карася на вудку правильно

Карась не любить відкритих ділянок водойми. Справа в тому, що у карася багато природних ворогів, але навіть в умовах, коли в ставку немає явного ворога карася, він постійно дотримується своїх укриттів. Це говорить про те, що у нього сильно розвинений інстинкт самозбереження.

На будь-якій водоймі карась може перебувати:

  • У районах водної рослинності або в безпосередній близькості від них.
  • У місцях акваторії, де повалені в воду дерева або кущі.
  • У вікнах чистої води, оточеної водною рослинністю.
  • У ямах або інших ділянках, що мають перепади глибин.

Дрібні і середні екземпляри можуть триматися недалеко від берега, а більші особини намагаються перебувати на глибині і лише іноді підходять до берега, щоб погодувати або прийняти сонячні ванни. Але головна умова місцезнаходження карася – це можливість сховатися.

Карась дуже полохлива риба і при найменших сторонніх шумах він іде з місця стоянки. Найефективнішою снастю для лову карася вважається поплавкова вудка. На неї можна ловити карася весь сезон відкритої води.

Ловля карася на поплавкову вудку

Ловля карася має кілька способів, таких як:

  • Маховий, коли використовується звичайна поплавкова вудка з глухим оснащенням. Як правило, волосінь використовується досить тонка з поплавком до 1 грама. Довжина волосіні вибирається рівною довжині вудлища. За допомогою такого вудилища можна ловити карася на відстані 12 метрів від берега. Такий спосіб лову більше підходить для риболовлі на тихій воді і при наявності слабкого вітру.
  • Штекерний, коли застосовується спеціальне штекерне вудилище, що складається з великої кількості колін. При лові карася так само використовується тонка волосінь з поплавком від 2-х грамів і більше. Довжина волосіні не перевищує довжини верхнього коліна. Подібний спосіб дозволяє дуже точно підгодувати карася і ловити його на видаленні до 20-ти метрів. Вудилище і оснащення можна застосовувати в будь-яких умовах рибного лову.
  • Матчевий, коли застосовується вудилище, довжиною до 4,5 метра, обладнане пропускними кільцями. На таких вудилищах встановлюються безінерційні котушки, з достатнім запасом волосіні. Подібне оснащення призначене для лову риби на далеких дистанціях, із застосуванням поплавців типу «вагнер». Матчева вудка так само може результативно застосовуватися в будь-яких умовах.
  • Болонський спосіб більше схожий на матчевий, хоча є не великі відмінності. Тут застосовується телескопічне вудилище, і спосіб більше підходить для лову риби на течії.

Статті про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Ловимо карася на вудку правильно
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *