Приманка "хорватське яйце" | Рибалка, риба і риболовля

Ловимо щуку на “хорватське яйце”

Існує кілька різновидів поверхневих приманок. Всіх їх об’єднує головна властивість – здатність перебувати на поверхні. “Хорватське яйце” можна сміливо віднести до цієї категорії приманок.

Офіційна назва цієї приманки Bumble Lure, а випускається вона в Хорватії. Після проведеного в Хорватії турніру по лову риби басс (великоротий окунь, форелеокунь (Micropterus salmoides) – один з видів прісноводних окунів), за офіційною назвою закріпилася неофіційна – “хорватське яйце”.

Оскільки приманка призначається для лову басса, то її міцність мінімальна і для лову щуки досить сумнівна. Оригінальний варіант приманки виготовляється з бальзи, тому хижачка з легкістю прокушує її. Після закінчення деякого часу, після застосування «хорватського яйця» для лову щуки красива приманка перетворюється в дуже непривабливий для риби предмет.

Де застосовується

Якщо говорити про лов щуки, то “хорватське яйце” може бути досить ефективним при застосуванні на зарослих водоростями акваторіях.

Наскільки відомо, існують і інші види приманок, які можна з успіхом використовувати в таких умовах, але «хорватське яйце», в даному випадку, поза конкуренцією. З огляду на той факт, що ця приманка може бути використана в поверхневій проводці, то її застосування може бути виправданим лише в теплий період. Там, де не можна провести жодну приманку, «хорватське яйце» впорається зі своїм завданням. Це можуть бути водойми, де водна рослинність практично закриває чисту гладь води. В даний час, до таких водойм можна віднести більшу частину озер і ставків. Читайте, як піймати щуку взимку.

Копія приманки

Правильна проводка

Використовувати «хорватське яйце» можна, застосовуючи такі варіанти проводок:

  • проводка з невеликими ривками є однією з основних;
  • звичайна рівномірна проводка. Швидкість такої проводки залежить від наявності рослинності, а точніше від її щільності. Конструкція приманки така, що відсоток порожніх клювань досить великий і про це слід завжди пам’ятати;
  • проводка типу Стоп енд Гоу досить результативна, але не завжди може бути застосована через наявність водної рослинності. В даному випадку потрібно визначитися, виходячи з умов, в яких місцях слід зробити чергову зупинку.

Іноді щуку можна помітити здалеку, оскільки «хорватське яйце» йде по поверхні. Виявивши, що щука переслідує приманку, не слід робити необдуманих рухів, а продовжувати проводити її в тому ж темпі. Якщо зупинитися або змінити напрямок, або швидкість, то щука теж може зупинитися або розвернутися. Бувають випадки, коли щука починає атаку, а проводити приманку вже нікуди. В даному випадку, слід зупинитися і зробити кілька легких ривків вперед. Не виключено, що щука не відмовиться від атаки.

Цей вид приманок робиться вручну безпосередньо спінінгістами або окремими майстрами. Це говорить про те, що в магазині її не купити, а якщо і вдасться придбати, то лише окремі моделі відомої фірми Aiko. Неважко собі уявити, скільки коштує оригінальне «хорватське яйце». Тому багато спінінгісти йдуть по шляху виготовлення саморобних копій. Як показує життя, багато саморобних копій нічим не гірші оригінальних, тим більше, майстри застосовують матеріали, які щука прокусити не в змозі.

Деякі моделі таких приманок виробляються з пластмаси. Мало того, не дивлячись на популярність фірми, такі приманки мають проблеми з балансуванням, тому вони поступаються оригіналу за якістю.

Все найцікавіше про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Ловимо щуку на “хорватське яйце”
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *