Що за риба лящ? Чому така корисна? | Рибалка, риба і риболовля

Лящ корисна риба

Лящ широко поширений майже у всіх водоймах Європи та в частині Середньої Азії. Тримається зграями. Довжина тіла до 50 см. Маса до 5 кг. Мешкає головним чином в затоках річок, озерах і водосховищах. Статевої зрілості досягає у віці 5-8 років. Нерест в кінці травня – початку червня Плідність 68-390 тис. ікринок. Через свою побудову щелепи риба лящ харчується в основному, молюсками. хробаками, личинками комах, водоростями і пагонами рослин. Живе в глибоких і тихих низов’ях річок з повільною течією і водою, яка добре прогрівається , в протоках, заплавах, глибоких ямах, затоплених піщано-гравійних кар’єрах з м’яким дном. Мешкає у всіх не форелевих долинних водосховищах. Віддає перевагу глибинні ділянки, вигину, місцям вище гребель, донним поглиблення і ямам, завжди подалі від берега.

Особливості життя ляща

Лящ полюбляє водитися в зарослих водоймах зустрічається в зоні водної рослинності. Великий лящ в середніх річках дуже любить закоряжені вихори, а в великих часто стоїть під греблями. На озерах і водосховищах ця риба тримається у заростей очерету, осоки, також при пошуку потрібно орієнтуватися на обривисті глинисті береги – під ними можуть бути ями; на водосховищі корисно знайти той берег, до якого впритул підходить русло затопленої річки. Тінистих місць лящ уникає. Кращий час ловлі ляща на відкритій воді на мормишку – ранкові та вечірні зорі. У похмуру погоду на підгодованому місці хороше клювання може тривати протягом усього дня. Вдень лящ тримається на глибині, під вечір – на мілководді і у поверхні. У долинних водосховищах зустрічається в місцях, де берег різко переходить в русло, а глибина досягає 2-5 м. Віддає перевагу знаходитися недалеко від берега. Протягом дня мігрує в пошуках їжі.

Хіба лящ худий?

Зазвичай, рибаки поговорюють що лящ дуже кістлява і худа риба, проте в нього досить великий процент жиру, і тому приготоване м’ясо смачне і достатньо ніжне. Це відноситься до великих особин, а от маленькі дійсно сухуваті. Ще один цікавий факт про ляща, це те що його м’ясо дуже корисне, навіть, вважається одним з найкорисніших серед риб, за рахунок великого входження вітамінів, амінокислот і Омега 3.

І що з лящем далі буде?

Популяція лящів останнім часом різко скоротилася, а це тому що в результаті життєдіяльності людей, змінюється клімат і цикл паводків, в які в основному полюбляє нереститися лящ. На превеликий жаль, ці зміни стосуються не тільки ляща, але і багатьох інших риб.

Лящ корисна риба
5 (100%) 6 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *