На що клює йорж літом і зимою? | Рибалка, риба і риболовля

На що клює йорж літом і зимою?

Ловля йоржа влітку

У літній період для лову йоржів використовуються такі приманки:

  • Земляні та гнойові черв’яки.
  • Опариш, мотиль.
  • Риб’яче око.
  • Личинки короїда або реп’яхової молі.

Для лову цієї риби застосовують звичайну поплавкову вудку, з волосінню 0,2 мм, щоб вона могла витримувати зачепи. Рибка не велика, тому потрібне чутлива оснащення. Як правило, застосовуються чутливі поплавці, типу «гусяче перо». Йорж бере наживку жадібно, тому підсікання потрібно робити вчасно, інакше він проковтне гачок майже в шлунок. Така поведінка не дає можливості використовувати йоржа в якості живця.

Ловля йоржа взимку


Йоржі не виявляють активності хіба, що в дуже глухі зими, тому його можна ловити всю зиму. Стайки цієї риби цілодобово обстежують дно в пошуках їжі, тому рибку ловлять на кивкову зимову вудку. При цьому застосовується волосінь, товщиною не більше 0,1 мм, з блешнею не великих розмірів, з підсадки мотиля, опариша або шматочка хробака. Як підгодовування, використовується будь-яке підгодовування з додаванням рубаного мотиля. Йоржа краще ловити вранці і під вечір.

Ще трішки про йоржів

Мало хто займається цілеспрямовано ловом йоржів, і багато рибалок цю рибу називають сміттям. З йоржами одні проблеми. По-перше, ця риба досить колюча, а по-друге, вона жадібно заковтує насадку разом з гачком, після чого доводиться чаклувати над тим, як витягнути цей гачок. Як правило, після такої операції рибка гине. Незважаючи на це, багато рибалок знають, що йорж – це основа юшки і з задоволенням використовують їх для її приготування. В результаті виходить навариста і смачна юшка. М’ясо йоржів має приємний солодкуватий смак, тому юшка виходить відмінною.

Більше про рибу йорж і її види тут.

На жаль, йоржів осягає та ж доля, що і багато інших видів риб. Через постійне забруднення водних ресурсів навіть популяції йоржів скорочуються, що призводить до порушення природного балансу. В результаті цього зменшується чисельність хижих риб, в раціон харчування яких входять йоржі. Виходить, що в природі все взаємопов’язано, про що часто забувають люди.

На що клює йорж літом і зимою?
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *