На що ловиться форель | Рибалка, риба і риболовля

На що найкраще ловити форель

Вибравши певну снасть для ловлі форелі, слід зайнятися вибором приманки для форелі. Навесні і влітку форель ловлять на різні приманки, такі як черв’як, комахи, кукурудза і т.д., а от ближче до осені у неї прокидається інстинкт хижака, тому в цей період застосування спінінга більш виправдано, бо вона ловиться на більшість штучних приманок.

Якщо форель ловиться на поплавкову вудку, то можна використовувати такі наживки:

  • гнойовий черв’як;
  • дощовий черв’як;
  • личинки комах, мотиль або опариш;
  • живець або мертва рибка;
  • червона ікра;
  • кукурудза;
  • сир;
  • мушки.

Наживки

Всі ці наживки відмінно себе зарекомендували при лові форелі на звичайну вудку. Форель активно ловиться на червону ікру, хоча це дуже дорога наживка і не кожен може дозволити собі подібну розкіш.

Форель непогано бере і на черв’яка, але гнойового, так як у нього яскравіший червонуватий відтінок. Для лову дрібних екземплярів можна обійтися шматочком черв’яка, а от якщо клюють великі особини, то не обійтися одним хробаком. Як правило, в таких випадках на гачок чіпляється кілька черв’яків у вигляді гірлянди. Справа в тому, що велика форель навряд чи клюне на шматочок
черв’яка.

Як піймати форель на вудку

Форель відноситься до обережної риби, тому наживку слід насаджувати так, щоб гачок не визирав, інакше клювання форелі можна не дочекатися.

Що стосується рибки або живця, то тут гачок ховати не слід, так як важко буде підсікти рибу. Рибка насаджується на гачок за плавник або за губу. Можливий і такий варіант, коли один гачок чіпляється за губу, а другий за хвіст. Причому гачки повинні знаходитися на різних рівнях. Коли гачок визирає з тіла рибки, то форель може сплутати його з гострим плавником риби.

Живець повинен розташовуватися в товщі води або ближче до дна. При ловлі на річці, живця пускають за течією в напрямок до виру, де любить перебувати форель. Щоб спровокувати клювання, можна підігравати кінчиком вудилища.

При лові на озері, де течія відсутня, рухом рибки керують за допомогою підмотки волосіні, а також за допомогою підтяжок вудилищем.

Мертва рибка або живець застосовуються для лову великих особин. Застосування живця виправдано в осінній період, коли у форелі загострюється інстинкт хижачки.

Різні мушки застосовуються в весняний період при лові з поверхні. Це як раз той період, коли починає оживати природа і на поверхні води виявляється багато личинок комах і самих комах. Чіпляються мушки на тонкі гачки, щоб риба зайвий раз не була обережною, а приманка мала природну гру. В цей період є виправданим застосування нахлиста.

Існують і інші наживки, але на них немає сенсу зупинятися, оскільки вони не користуються великою популярністю серед рибалок.

Спінінгова ловля форелі також непередбачувана і потрібно провести ряд експериментальних закидів з різними видами приманок. Як підказує практика, непогані результати при лові форелі показує така приманка, як «кастмастер». При ловлі форелі це може виявитися кращим варіантом, хоча вона з успіхом ловиться на обертові блешні. При цьому дуже важливо правильно підібрати блешню як за розміром, так і за забарвленням.

Форель може атакувати потенційну жертву на поверхні води, при цьому вона піднімається з глибини до 10м. В таких умовах відмінно буде працювати «Поппер». Для лову в товщі води підійде «воблер», причому потрібно мати кілька приманок з різною глибиною занурення. Ну і, природно, не потрібно забувати про таку приманку, як «кастмастер», перевага цієї блешні в тому, що у неї прекрасні польотні характеристики, що дозволяє закинути її на значну відстань.

Величина приманки вибирається залежно від величини риби, яка водиться в даній водоймі. Якщо водойма платна, то форель може досягати ваги 3 кг і більше. Це саме можна сказати і про великі природні водойми, де форель може мати вагу 10 кг і більше. Що стосується малих або гірських річок, то це можуть бути екземпляри не більше 1 кг. Тому при таких умовах застосовуються дрібні приманки.

Дуже ефективна ловля форелі із застосуванням нахлиста, який передбачає використання штучних мушок. Вони не злітають з гачка, але вельми правдоподібно імітують природних комах. Причому потрібно стежити за тим, які мушки слід використовувати.

Якщо це мушка личинки, яка ще не вилетіла або вже вилетіла, хоча і не так давно, то цей факт може насторожити рибу. Вона без всякого побоювання бере ті мушки, які імітують комах і личинок, що входять в раціон харчування форелі на даний момент. Але і тут величезне поле для польоту фантазії, так як форель може клювати на мушки, які мають унікальний зовнішній вигляд або на мушки, які раніше були нею проігноровані.

Більще цікавого про риболовлю читайте на сайті

https://top-shimano.com.ua/

На що найкраще ловити форель
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *