Опариш - як розводити, зберігати і ловити рибу на нього. | РРР

Опариш – як розводити, зберігати і ловити рибу на нього.

Опаришем називають личинку м’ясної мухи. Ці личинки поширюються носієм шляхом їх відкладення в сприятливе для розвитку середовище. До такого середовища в першу чергу відноситься м’ясо і яйця.

Найчастіше цих личинок можна побачити в м’ясних продуктах, тушах тварин, які розкладаються . Личинки розвиваються досить швидко і після кладки з’являються рухливі личинки. Добувати опариша для риболовлі можна як і найпростішим шляхом – купуючи в магазині товарів для рибалок, так і складнішим – шляхом розведення в будинку або пошуку в природі. Сучасні рибалки в більшості вибирають перший варіант, так як пошук і розведення личинок не назвати особливо приємним процесом.

Опариш

Які переваги опариша?

Як наживка, опариш цінується, так як має відповідну щільну шкірку, правильний колір і високу рухливість. Риби помічають опариша в воді здалеку, навіть якщо у водоймі погані умови видимості. Ті ж черв’яки в каламутній воді видно дуже погано, на відміну від опаришів. Рухливість личинки м’ясної мухи дуже висока, тому увага риби практично завжди швидко загострюється на цю істоту. Так само опариші вельми «міцні» за рахунок чого на одну личинку часом можна витягнути і дві риби. Якщо ж ловля орієнтована на дрібну рибку, то з одного опариша можна натягати і десяток мальків не змінюючи наживки. Дуже зручно, так як на зміну наживки витрачається менше часу.

Зимова риболовля на опариша.

Традиційно вважалося, що опариш призначений для лову риби в теплу пору року, тому і винайшли штучний опариш для зимової риболовлі. Але останнім часом досвідчені рибалки помітили підвищення улову на зимовій риболовлі – адже навіть для риб важлива енергетична цінність їжі, а личинки опариша на 65% складаються з білка. Дотримуючись деяких нюансів, ви вільно можете застосовувати личинки для риболовлі в зимових умовах:

  • Взимку краще використовувати маленькі личинки 5-8 мм;
  • У холодну пору він підходить для вилову окуня і плотви;
  • Їх слід злегка м’яти, розчавлює;
  • Блешні намагайтеся вибрати легкі, світлих відтінків.
Силіконові опариші

Розведення опаришів в домашніх умовах.

Найпростіший спосіб отримати опаришів – взяти велике куряче яйце, зрізати верхівку і виставити на вулицю. Як тільки воно почне протухати, на запах злетяться мухи і почнуть відкладати личинки. Для отримання більшої кількості опаришів – візьміть 2-х літрову пляшку з-під пива (затемнену) і виріжте “віконце” в середині діаметром до 5-ти см. Покладіть в пляшку кілька кусочків м’яса або потрохів і підвісьте зовні. Дуже скоро мухи почнуть залітати і залишати личинки опариша, які слід перекласти потім в ємність для зберігання (з тирсою). Головна умова – абсолютна сухість.

Розведення опариша вдома

Як зберігати опариша для риболовлі

Так як опариші дуже швидко розвиваються і переходять до стадії кокона, коли вони вже не придатні для лову риби, потрібно дотримуватися 3 простих правила, що продовжують термін їх придатності:

  • 1. Ємність повинна бути ретельно промитою і абсолютно сухою;
  • 2. Заповнити ємність для зберігання личинок найкраще тирсою будь-якого листяного дерева;
  • 3. Личинки потрібно утримувати при низьких температурах від +4 до +6 – це сповільнить процеси перетворення в кокон, і продовжить термін зберігання до 2-х місяців. При більш низьких температурах личинки гинуть.
  • 4. Ємність, де містяться личинки, повинна бути щільно закрита.

Риби, що клюють на опариша.

Мирна риба і дрібний хижак дуже добре реагують на опариша і тому їх ловля з такою наживкою спрощується. Перераховувати всіх риб, яких можна зловити з цієї наживкою, можна довго – це найпопулярніші риби наших водойм.

Вчимося насаджувати опариша на гачок.

Щоб визначитися з кількістю опаришів для насаджування на гачок, потрібно знати яку рибку ви плануєте виловити. Наприклад, щоб зловити невеликого карася, досить буде насадити всього одну личинку. Для коропа, ляща та інших великих риб, потрібно як мінімум два опариша, а ще краще насадити цілий пучок. Насаджувати личинку на гачок потрібно через маленьку область близько головки. У цьому місці відтягується шкірка і крізь неї протягується гачок. Головку опариша знайти нескладно – на ній будуть розташовані маленькі чорні крапки, очі личинки. Ймовірно, початківцю рибалці доведеться потренуватися. Пам’ятайте, що при неправильному проколі личинки від неї залишиться лише шкурка – все зсередини витече крізь некоректний прокол. У теорії і на шкурку можна зловити рибу, але живий опариш, як наживка набагато цікавіше і практичніше. Існує спосіб надягання опариша на гачок на зразок черв’яка – уздовж личинки. При будь-якому способі надягання опариша на гачок пам’ятайте, що для вдалого проколу потрібно гарне вістря. Щільність шкурки личинки висока, тому тупий гачок не пройде наскрізь, а зашкодить личинці, що призведе до витікання.

Як наживити опариша

Більше цікавого на нашому сайті https://top-shimano.com.ua/

Опариш – як розводити, зберігати і ловити рибу на нього.
5 (100%) 3 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *