Осіння ловля коропа | Рибалка, риба і риболовля

Осіння ловля коропа

Осінь вже не за горами, багато хто вважає, що восени у теплолюбних представників сімейства коропових (лин, короп, карась та ін.) істотно знижується інтенсивність харчування, і вони йдуть на глибину. Однак твердження, що на зиму риба залягає на дно або взагалі зривається в мул, впадаючи в сплячку, в даний час зазнають значної поправки: сьогодні шириться практика лову коропа і карася восени і навіть взимку.

Протягом останніх десятиліть відзначається повсюдно більш теплий клімат, що тягне і зміни в навколишньому середовищі і поведінці її мешканців. З урахуванням того, що поведінкові реакції будь-якої риби, включаючи карася і коропа, пов’язані не стільки з температурним режимом, скільки з кормовою базою та умовами проживання в окремій водоймі, необхідні певні прийоми лову. На повадки представників коропових великий вплив також надають вік і розміри.

«Нестандартна» поведінка великих коропових восени

Всім знайомий і широко поширений срібний карась, який активний цілий рік і інтенсивно харчується. Такою поведінкою він нагадує спосіб життя ляща, особливо в глибоководних водоймах, де і в зимовий час зберігається оптимальний кисневий режим, при якому виживають багато видів риб, у тому числі і коропові, включаючи карася і «дикого» коропа.

У таких густозаселених різними видами риб озерах, кар’єрах або ставках карась і короп ведуть досить активний спосіб життя в пошуках корму, аж до становлення льоду. Це є жорсткою необхідністю в умовах конкурентного виживання серед інших видів риб і своїх побратимів. В кінцевому рахунку, карась і короп не нагулює достатню кількість жиру для зими, а це «штовхає» їх на зміну в характері харчування і видобутку їжі: нерідко вони перетворюються в хижаків, починаючи полювати на малька і дрібні породи риб, що мешкають поруч – піскар, верхівка, плотвичка та інші. Підбираючи оптимальні насадки і наживки для осінньої рибалки карася чи коропа, подібні нюанси необхідно враховувати.

Слід пам’ятати і ще один важливий момент: чим більших розмірів риба, тим вища ймовірність переходу на хижацький спосіб життя. Спостерігалося чимало випадків в практиці сучасного рибальства, коли пізньої осені на вудку з верхоплавкою в якості наживки траплялися двокілограмові коропи. Рибок брали живих, спійманих тут же, в ставку.

При лові в водоймах південних регіонів, де крім карася і коропа мешкає безліч інших видів риб (товстолобик, білий амур, короп), сьогодні досить популярна практика осінньої ловлі великої риби на невеликі шматочки «нарізки». Більше про ловлю коропа почитайте тут https://top-shimano.com.ua/snporyadzhennya-dlya-lovli-koropa/

До всього іншого, існуюча нині техніка рибної ловлі великого коропа в холодних осінніх водоймах з використанням фідерної оснастки, передбачає використання для насадки спеціальних багатокомпонентних бойлів. В цьому випадку рибалка часто стає вдалою, особливо, якщо в приманку для саморобного бойла покласти достатню кількість будь-якого м’ясного фаршу. Це ще одне підтвердження сезонного переходу риби на меню хижака.

Це можна пояснити тим, що в холодній воді зменшується кормова база, до того ж, рибі не надходить достатня енергія з рослинною їжею, для якої необхідно тривалий час на засвоєння холоднокровним організмом. Отримуючи тваринний корм, риба в тих же обставинах має можливість підзарядитися енергією за більш короткий термін: з урахуванням одиниці ваги і швидкістю засвоєння, живність дає більше енергії, ніж рослинний корм.

Осіння ловля коропа на спінінг

Часом випадково, а буває, і цілеспрямовано, рибалки відправляються восени ловити великого коропа або карася на спінінг зі звичною для щуки або окуня приманкою. Досвідчений рибалка завжди відрізнить «клювання» справжнього хижака від такого ж коропа або карася. Не слід залишати місце, де контакт начебто відбувся, але на гачок риба ніяк не потрапляє. Можна спробувати різні типи приманки, пограти з нею.

Часто короп і навіть карась спокушається, якщо застосовується максимально компактна приманка з малою вагою, яка довго опускається на дно після закидання. У цей проміжок часу, коли «здобич» плавно йде на дно, і відзначається більшість клювань коропа. При досягненні приманкою дна, починається проводка її, як правило, ступінчаста з високими підйомами і довгими плавними падіннями, зумовленими невеликою вагою. В якості приманки можна використовувати найменші вертушки, суміщені в передній частині з «вухатим» грузилом (джиг-спінер) або віброхвіст, твістер, поролонову вузьку рибку – будь-яка насадка, що дозволяє максимально уповільнити швидкість проведення приманки, так як в холодній воді коропові рухаються неквапливо і захоплюють те, що саме в рот проситься.

Найбільш важливий прийом в цьому способі осінньої ловлі коропа – короткочасне протягування наживки по поверхні дна з мутним шлейфом, що утворюється за нею, до того, як піде черговий підйом ступінчастої проводки. Плазуючи по дну «здобич» тягне коропа або карася, рибалка відчує це, як м’яке протягання або рухливий зачіп. Риба все-таки зачіпиться на гачок, після чого піде потужна потяжка, що більш характерно для коропа.

Цей момент прогавити не можна, тому рибалка повинен заздалегідь провести регулювання фрикційного гальма котушки, в іншому випадку не загальмує, і при першому ж кидку риба може обірвати волосінь (для дрібної насадки вона тонка) або зламати / розігнути невеликий гачок, відповідний використовуваної приманки. Може також статися порив губи, який у риби в подальшому заживе, а от рибалка втратить хороший трофей. Після погашення ривка вже не знадобиться поспіх і прискорення виведення, якщо поблизу чисто, без корчів.

Якщо ж у ставку короп не відчуває особливого голоду або не доріс до розмірів, коли починає полювання на тваринний корм, риба з настанням осені йде на глибоководні ділянки водойми, де вода тепліша, ніж на мілководді. Тому, якщо задумане «полювання» на коропа в осінні холоди, то краще вирушати на великі водойми з крутими перепадами в рельєфі дна – буде вибір зон найбільшого зосередження риби.

У таких місцях ближче до полудня короп активізується в пошуках мотиля і іншої живності, посилено копаючись в донних відкладах. В цей час він досить легко піддається спокусі черв’яком, пучком мотиля, опаришем. Для оснащення можна використовувати поплавкову вудку з кільцями і котушкою, легку не грубу донну вудку з годівницею, або чуйне вудилище з грузилом і одним-двома повідцями. Але навіть вибір снасті не має особливого значення: необхідно вдало визначити стоянку риби. І бути щасливим рибалкою!

Осіння ловля коропа
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *