Особливості риболовлі на озері влітку. | Рибалка, риба і риболовля

Особливості риболовлі на озері влітку.

Літо – саме час порибалити, ловити рибу можна в будь-якій водоймі, однак слід пам’ятати, що рибалка на річках і ловля риби в озерній гладі мають серйозні відмінності. У літню пору на життя мешканців озер великий вплив мають природні фактори, риба заздалегідь відчуває зміни в погоді і активно реагує своєю поведінкою. Мешканці річкових басейнів менш чутливі до таких змін.

Риба на озері за кілька годин відчуває наближення негоди і активно приступає до поїдання різного корму. Досвідчені рибалки добре знають таку особливість і поспішають скористатися нагодою. Навіть маленький дощик може викликати активне клювання у озерної риби, і особливо у вітряні дні. При сильному вітрі добре ловиться деяка риба, і при граді теж можна похвалитися уловом. У літній період в похмуру безвітряну погоду активне клювання може тривати цілий день.

Вітер на озері

Несподіваним помічником під час риболовлі може стати вітер, особливо теплий, південний вітер. А ось холодний вітер з півночі або північного сходу змусить завмерти клювання і коропа, і сазана. Це не відноситься до хижих риб – судак, щука і окунь в вітряну погоду посилюють активність, піднімаються у верхні шари водойми і починають клювати дуже активно. Дрібна рибка не надто реагує на погоду, апетит у цих мешканців хороший в будь-яку погоду і не впливає на зміни.

Температурні коливання

Температурні коливання мають особливе значення для риби різних порід. Вода розділяється на шари за температурними значеннями. Влітку, в зв’язку з тим, що вода прогрівається досить глибоко, відбувається змішання шарів, особливо це стосується непротічної води. В озері розшарування води залежить від індивідуальних особливостей – глибини кожного озера, присутності течії, берегів і їх рельєфу. В великих озерах вода в різних частинах може і перемішуватися по-різному, впливає наявність припливу, рослинність біля берегів озера, захищеність з берега, відкритість акваторії. Циркуляція води відбувається в вертикальній площині, верхні шари, прогріваючись, опускаються, витісняючи нижні шари.

Насичення води киснем

Ці процеси впливають на циркуляцію кисню в воді і окисні процеси, кисень поглинається рослинами, іншими живими організмами, донний грунт змінюється під дією окислювальних процесів. Виділяються гази в процесі розкладання мікроорганізмів, іноді виділяється сірководень, що негативно позначається на рослинах і рибі, отруюючи їх.

Molecules of Water

Риба, потреби якої в кисні досить велика, тримається у верхніх шарах, можливість вдалого лову з берега на відстані до 2-х метрів цілком імовірна. Досвідчені рибалки радять рибалити на живця, коли присутня різниця температурного кордону, мальки будуть перебувати на найоптимальнішій глибині, показуючи тим самим вдалі місця для ловлі риби. Найкраще місце для рибалки в цей період – мілководдя і просвіти очеретяних заростей.

Особливості риболовлі на озері влітку.
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *