Особливості воблерів типу Minnow (Мінноу) | РРР

Особливості воблерів типу Minnow (Мінноу)

Рибальський інтернет магазин завжди надає на вибір величезний каталог воблерів, але, мабуть, жодна з приманок не є настільки популярною, як воблери Мінноу. Це легко пояснити тим, що даний воблер абсолютно універсальний. Досвідчений рибалка може купити його і відловити з ним по активному і навіть по пасивному хижакові. Звичайно ж мінноу представлені різними розмірами і моделями, які дозволять ловити і щуку і судака влітку, і живчика окуня восени. Варто лише поглянути на каталог воблерів і відразу стане зрозуміло, про що йде мова.

Воблерочки мінноу мають прогонисте тіло, яке злегка викривлене, довжина варіюється від 3 до 15 сантиметрів. Найчастіше на них вішається два трійника, які розташовуються під черевом і в хвості воблера. Воблери побільше оснащуються трьома трійниками, а ось на моделях для ультралайта нерідко розміщують не трійники, а одинарні гачки.

Важливо розділити воблери мінноу по плавучості:

  • плаваючі
  • суспендери
  • тонучі

Будь-який інтернет магазин рибальський товарів має всі ці види на своїх на своїх прилавках.

Відмінною і невід’ємною частиною Мінноу є лопатка, яка знаходиться в носовій частині. Від довжини, ширини, розташування точки кріплення і кута нахилу залежить, як гра воблера, так і глибина його занурення. Лопатка коротка, якщо вона розташована під великим кутом до тіла, властива воблерам з маленьким заглибленням, а лопатка яка розташована під гострим кутом має довгу лопатку і велике заглиблення.

Як і який воблер грає в воді

Про те, яка гра буде у воблера, можна судити все по тій же лопатці. Якщо вона широка, то гра буде високоамплітудна і низькочастотна, а якщо лопатка вузька, то гра буде високочастотна. Але слід пам’ятати, що техніка лову на воблери мінноу заснована, в першу чергу, на проводці ривками, а власна гра приманки покликана доповнювати її. Воблерочки з маленькою лопаткою своєї власної гри не мають зовсім.

Як ловити рибу на воблери Мінноу

Як ми і відзначали вище, основний спосіб лову на мінноу – це проводка ривками. Після закидання воблера, його заглиблюють на необхідний горизонт водної товщі. Після цього коротким і різким помахом вудилища спінінгів приманки надається своєрідний імпульс руху. Частота і амплітуда таких помахів залежить від того наскільки хижак активний, але варто відзначити, що можливості мінноу по повній, розкриваються саме на неквапливій ​​проводці.

Конкуренція

Безперечно, воблери шеди і воблери ратлін складають гідну конкуренцію мінноу в темповій ловлі, адже вони здатні видавати коливання і таким чином привертають хижака з дальньої відстані. Але коли необхідна повільна проводка, ці воблери безсилі, і ось тут-то і настає черга “паличок”. Так, саме паличками і називають воблери мінноу.

Суспендери для мілководдя

І звичайно ж на окрему увагу заслуговують міношки – суспендери (з нульовою плавучістю). Якщо ми ловимо пасивного хижака на мілководді, то їм немає рівних. Трохи завислому в товщі води воблеру можна дати легкий імпульс, завдяки якому приманка трохи заглибитися і зробить кілька коливальних рухів. Далі піде пауза. Створити ідеальний суспенедер нереально і тому приманка в момент паузи буде повільно спливати або занурюватися. У цей момент слід дати ще один імпульс, а після паузу.

Подібна гра імітує поведінку знесиленого малька – саме він ідеальна жертва для пасивного хижака. І ще, оскільки швидкість проводки мала, воблер буде працювати в обраній точці, що сильно збільшить шанс на удар в руку, тобто клювання.

Особливості воблерів типу Minnow (Мінноу)
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *