Як користуватися пастою для ловлі форелі | Рибалка, риба і риболовля

Особливості застосування пасти для ловлі форелі

Максимально активне клювання форелі спостерігається навесні, коли сніг уже розтанув. В таких умовах піймати форель можливо, але з урахуванням деяких факторів, таких як:

 • Правильний вибір місця для лову, з урахуванням особливостей водойми. Риба може перебувати в межах перекатів, де вода насичена киснем, але відсутня сильна течія.
 • У весняний період форель віддає перевагу їжі тваринного походження. У зв’язку з цим краще вибрати пасту з рибним або креветковим ароматом. Подібна приманка може виявитися ефективнішою від будь-якого воблера.
 • Краще використовувати повільну, рівномірну проводку і плаваючу пасту, так як форель не буде активно рухатися після зимівлі.

Як піймати форель влітку та восени?

У літній період клювання і активність форелі значно знижується. Це пов’язано з тим, що форель віддає перевагу холодній воді і не переносить дію прямих сонячних променів. Тому, щоб зловити форель краще прислухатися до таких порад:

 • При лові влітку, краще віддати перевагу Бомбардьє або донним оснасткам, щоб збільшити дальність закидання і постаратися дістати форель з глибини. У цей період форель намагається триматися на глибині і подалі від берега, а також в тіні водної рослинності або дерев.
 • Найкращий варіант – це застосування тонучої пасти, оскільки риба намагається піти на глибину, особливо в дуже спекотні періоди.
 • Найкращими періодами лову вважається ранок і вечір, коли спека ще не настала і коли спека вже спала. Ловити вночі форель не має сенсу, оскільки в цей період їжі для неї досить. В інші періоди, крім ранку і вечора, на форель краще не полювати. Хоча бувають періоди похолодання навіть влітку, тоді можна розраховувати на клювання форелі.

З настанням осені, завдання з ловлі форелі значно спрощується. Це пов’язано з тим, що в цей період вона відправляється на нерест. У зв’язку з цим, веде вона себе значно активніше, і зловити її можна в будь-якій точці водойми. У цей період вона втрачає почуття небезпеки і може сміливо брати будь-яку приманку. Незважаючи на це, ловля форелі в цей період пов’язана з певними рекомендаціями. Наприклад:

 • Не рекомендується заходити в воду, оскільки легко можна пошкодити відкладену ікру.
 • Не ловити форель при мінусових температурах, оскільки шансів зловити форель практично немає. У періоди потеплінь можна спостерігати значну активізацію кльову.
 • У цей період згодяться будь-які пасти і з будь-яким ароматом. Це пов’язано з тим, що перед нерестом форель запасається поживними речовинами і бере приманку на будь-якій глибині.

Тонкощі застосування пасти

За деякими твердженнями, застосування пасти невиправдано, оскільки результату, якого очікує рибалка, не виходить. Насправді негативний результат при використанні пасти є наслідком неправильного її застосування. Це буває досить часто, коли немає досвіду з подібною приманкою.

Щоб риболовля виявилася результативною, необхідно враховувати деякі моменти. наприклад:

 1. Неправильне зберігання пасти, коли вона втрачає свої властивості. Форелеву пасту не можна зберігати при низьких температурах, а тим більше в морозильній камері. Після розморожування вона втратить частину своїх властивостей.
 2. Ніколи не слід економити на пасті. Коли форель поводиться активно і посилено харчується, вона здатна з’їдати досить багато їжі (до 2/3 від власної маси). Тому, чим більший обсяг наживки, тим більше шансів на клювання.
 3. При контакті з водою вона може просто розвалитися, якщо не підготувати її до закидання. Щоб вона не розвалилася, її слід ущільнити за допомогою пальців.

Якщо паста використовується в якості наживки, то необхідно дотримуватися певних дій і їх послідовності. Ось вони:

 1. Як правило, паста – це одна велика порція, яку доведеться ділити на маленькі порції перед насадкою її на гачок.
 2. З кожної маленької порції слід сформувати кульку, розміром трохи більше горошини. Маленькі кульки ліпити не варто.
 3. Дуже важливо, щоб ця кулька сховала у собі як вістря гачка, так і його цівку, тому маленькою вона просто бути не може. Форель дуже обережна риба і при найменшій підозрі на небезпеку просто відмовиться брати приманку.

Не дивлячись на певну ступінь недовіри до пасти, слід сказати, що всі побоювання – марні. Найголовніше – це дотримуватися цих рекомендацій і порад, тоді результат не змусить себе довго чекати.

Застосування пасти для лову форелі не вимагає якихось особливих навичок, але без навичок навряд чи вдасться зловити таку обережну рибу, як форель. Тому, щоб застосування пасти було результативним, необхідно постійно вдосконалювати вміння з ловлі риби і використання пасти. Риболовля – це постійна і наполеглива праця, тим більше, коли хочеться спіймати цікаву і смачну рибу, таку як форель.

Форми для форелевої пасти
Особливості застосування пасти для ловлі форелі
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *