Чим небезпечні паразити в рибі | Рибалка, риба і риболовля

Паразити в рибі

Кожна людина повинна знати, що в рибі, як морській, так і в річковій, можуть бути паразити. Деякі навіть небезпечні для здоров’я людей.

Види паразитів

Існують різні типи паразитів, які зустрічаються в живій рибі.

Лентець широкий

Це досить небезпечний паразит. Якщо він потрапить в організм людини, то може викликати таке захворювання, як дифілоботріоз. В організмі людини цей черв’як може вирости до декількох метрів в довжину. Його тіло має форму стрічки.

Личинка подібного паразита зовсім невелика, з розмірами 5х3 мм. Личинка відрізняється білим кольором і м’якою структурою своїх тканин. У хижих видів риб, подібні личинки можна виявити в тканинах м’язів.

У такої риби, як щука личинки переважно знаходяться в печінці, а також всередині інших нутрощів. Чисельність личинок просто величезна, від 3 до 10 тис. штук.

Якщо людина, без попередньої і якісної термічної обробки, з’їсть заражену рибу, то вже через пару тижнів з такої маленької личинки виростає дорослий черв’як. При цьому, слід зазначити той факт, що людина навіть в цей період нічого не відчує, оскільки основні ознаки зараження починають проявлятися тільки через півроку.

Котяча двоустка

Гельмінт відрізняється плоскою формою тіла і представляє для людей не меншу небезпеку, ніж лентець. Цей паразит може виявитися в організмі людини тільки в результаті вживання заражених морепродуктів.

Якщо двоустка потрапить в організм людини, то вона може паразитувати роками, наповнюючи своїми токсинами організм. Подібних паразитів можна виявити в такій рибі, як: лящ, плотва, линь, густера, уклейка, язь, головень, сазан, короп. Двоустка небезпечна тим, що її досить важко виявити в тілі риби, навіть при дуже ретельному огляді.

Потрапляючи в організм людини, двоустка швидко розмножується, паразитуючи на внутрішніх органах.

Солітер

Перебуваючи на рибалці, багато рибалок могли бачити, як по поверхні води пливе риба і не може піти в товщу води. Причина всьому – це наявність в рибі паразита. Це білий черв’як, який розвивається в черевній порожнині риби. При цьому, в рибі знаходиться ще статевонезріла особина, здатна привести до таких захворювань, як лігульоз і диграмоз. Перебуваючи в черевній порожнині риби, він досягає статевої зрілості, після чого вже може розмножуватися.

Зараження цим паразитом схильна така риба, як: лящ, густера, краснопірка, вобла. Коли цей черв’як потрапляє в шлунок риби, він харчується внутрішніми ресурсами риби. У міру зростання паразита стискаються внутрішні органи риби, що призводить до порушення їх нормальної роботи. У процесі росту цей паразит пошкоджує плавальний міхур, який після цього не може функціонувати.

Дуже важливо, побачивши подібну особина, виловити її з води, щоб не поширювалося захворювання. Якщо рибу випатрати і добре промити, то після цього її можна їсти без побоювання, хоча смакові якості риби опиняться на низькому рівні.

Шістоцефамос

Шістоцефамос – це невеликий черв’як, який схожий на лентця, але має менші розміри. Цього паразита можна зустріти всередині карася. Максимальна довжина цього черв’яка становить пару сантиметрів. Для людини цей паразит безпечний. Якщо риба вражена шістоцефамосом, то її можна вживати без побоювань за своє здоров’я.

Тріенофорус нодулозус

Тріенофорус нодулозус знаходиться в печінці, у вигляді невеликих білуватих кульок, в яких живуть невеликі черв’ячки, довжиною майже до 8 см. Після видалення подібних паразитів, печінка не представляє ніякої небезпеки для людини.

Анізакід

Цей паразит становить велику небезпеку для здоров’я людини. Це личинка круглого хробака, яку можна виявити в тілі такої риби, як: атлантичний оселедець, скумбрія, путасу, минтай, салака, тріска.

На анізакідоз хворіють жителі деяких країн Азії, де сира риба входить воснову раціону харчування. Після декількох діб, після попадання в організм людини личинок анізакіди, з’являється сильний запальний процес, що супроводжується виникненням виразок і пухлин, а також наявністю кровотеч.

У тканинах риби ці паразити згорнуті в кільця, які покриті прозорою оболонкою. Подібні личинки можуть мати або червоний, або жовтий колір. У разі виявлення в рибі таких личинок, від її вживання доведеться відмовитися.

Все про рибу та риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Паразити в рибі
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *