Де найкраще ловити форель | Рибалка, риба і риболовля

Перспективні місця ловлі форелі

Пошук струмкової форелі зводиться до визначення місць, де форель постійно харчується і відчуває себе в безпеці.

До таких місць можна віднести:

  • обривисті береги, де є відповідна глибина;
  • місця, де є швидка течія, а значить – вода насичена киснем;
  • ділянки, де є перепади глибин;
  • місця завалів дерев і прибережної рослинності;
  • в районах різних перешкод, за якими прискорюється течія.

Форель віддає перевагу ділянкам, де вода не встигає прогріватися так активно, як на ділянках, куди потрапляють прямі сонячні промені. У спекотні дні форель знаходиться в тіні навислих над водою дерев або на глибині. Справа в тому, що форель більше віддає перевагу ділянкам з прохолодною водою. Пересуваючись по берегу річки в пошуках форелі, слід вибирати напрямок проти течії, щоб не злякати рибу. Вона завжди стоїть головою проти течії, тому навряд чи зможе помітити рибалку, що знаходиться позаду.

Якщо вода холодна, то форель може перебувати на ділянках, де течія не така швидка, незважаючи на те, що форель віддає перевагу кристально чистій і прохолодній воді.

Підгодовування форелі

Озерна форель здебільшого водиться в приватних ставках та за риболовлю доведеться заплатити чималі гроші. У платних ставках водиться не тільки форель, але і інша риба, в тому числі і хижа. Як правило, в таких водоймах риби досить багато, але це не означає, що зловити її легко, без застосування підгодовування.

Завдання підгодовування полягає в тому, щоб зібрати в одному місці певну кількість риби, адже вона розсіяна по всій водоймі. Якщо цього не зробити, то клювання будуть рідкісними і не завжди результативними. Матеріал про приманки і наживки для форелі.

Для лову форелі підійде будь-яке підгодовування, в тому числі і магазинне, для лову всіх видів коропових риб. Щоб воно було привабливим для форелі, до нього додають креветковий сік, який можна знайти в упаковці після розморожування куплених раніше креветок.

Залежно від погодних умов, форель може перебувати в товщі води на будь-якому рівні і цей фактор потрібно обов’язково враховувати. Іноді вона активно веде себе ближче до поверхні води, а іноді вона опускається на глибину. Дуже часто вона тримається в середніх шарах води. Як правило, положення риби встановлюється експериментальним шляхом. Якщо є можливість, то краще використовувати ехолот. Що стосується платних водойм, то тут все набагато складніше, але досвідчених рибалок не зупиняють жодні умови.

Ловля форелі на болонську вудку

Якщо використовується звичайна поплавкова вудка, то місце знаходження риби легко визначити, якщо постійно змінювати глибину лову. Хоча подібний підхід може відібрати багато дорогоцінного часу.

Що стосується снасті, то потрібно враховувати, що форель є досить сильною і жвавою рибою. Навіть невеликі екземпляри роблять серйозний опір. Тому до вибору елементів снасті слід підійти з усією серйозністю. Це відноситься до вибору вудилища, волосіні, гачка, поплавка і котушки. Якщо рибалка здійснюється на течії, то дуже важливо підібрати елементи снасті таким чином, щоб вони надавали мінімальний опір течії. Як правило, в таких умовах використовують плоскі поплавки.

Про інші види риб та способи їх ловлі читайте на нашому сайті.

Перспективні місця ловлі форелі
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *