Які є види підгодовувань для ляща | Рибалка, риба і риболовля

Підгодовування для ляща взимку

Лящ досить легко звикає до нових умов, які пов’язані з приходом зими. Безліч природних факторів впливають на його поведінку взимку. Якщо правильно вибрати місце і тактику лову, то удача не змусить себе довго чекати.

Зимове підгодовування на ляща готується з урахуванням 2 основних чинників, таких як:

  1. Взимку риба харчується тільки висококалорійною їжею тваринного походження. При цьому, вона їсть набагато рідше, ніж влітку.
  2. Оскільки кисню в воді не так багато, як влітку, то риба уникає мутних ділянок водойми. На ділянках, де мулисте дно, концентрація кисню набагато нижча, ніж на ділянках, де дно тверде.

Приготування зимового підгодовування – це мистецтво, яке потребує багатьох знань про поведінку риби взимку.

Взимку головне – це зацікавити рибу, але не намагатися її нагодувати.

Добавки тваринного походження

Як правило, рибалки в якості добавки використовують або мотиля, або опаришів. Це найпоширеніші добавки тваринного походження, які використовуються при лові риби взимку. Деякі рибалки пристосувалися використовувати не солоне свіже сало. Білки і жири для риби взимку просто необхідні для підтримки енергетичного балансу. Особливо, це важливо для самок, оскільки в них, за зиму, визріває ікра.

Сало, наприклад, ріжеться на дрібні шматочки розміром, як опариш, хоча можливі й інші варіанти нарізки. Якщо використовується мотиль, то частину з нього слід розтиснути пальцями. В такому випадку аромат мотиля набагато швидше поширюється в товщі води.

Макуха

Макуха – це відмінний інгредієнт для підгодовування на ляща не тільки взимку. Про макуху знають всі рибалки, і яку використовують також при лові різних видів риби. Цей аромат обожнюють всі коропові, тому його реально купити в будь-якому рибальському магазині. На жаль, при покупці варто звертати увагу на якість продукту. Дуже часто можна купити вже запліснявілі брикети, оскільки вони іноді лежать в магазині довго і їх ніхто не купує. Тому, досвідчені рибалки купують насіння і подрібнюють його в м’ясорубці.

Насіння конопель більше привертають плотву і дрібного ляща. Що стосується великого ляща, то його реакція на коноплю звичайнісінька. А ось ріпакова макуха здатна привабити досить великі екземпляри лящів.

Панірувальні сухарі

Цей продукт входить в більшість рецептів, оскільки вони здатні утворити в товщі води кормову хмара. При цьому, наголошується, що велика риба віддає перевагу житнім сухарям. Якщо дно світле, то темні сухарі здатні насторожити ляща. Тому, філософія вибору повинна бути такою: світле дно – світлі сухарі, темне дно – темні сухарі. Іншими словами, використання підгодовувань – це постійні експерименти.

Крупи

Лящ любить різні каші. В зимове підгодовування додають пшоно, манку або вівсяну крупу. Причому, крупи варити не обов’язково, досить залити окропом перед виїздом на риболовлю, а потім додати до основного складу. Якщо використовується геркулес, то його краще подрібнити, але не молоти до стану борошна.

Деякі рибалки стверджують, що лящ любить рис. При цьому, його так само не потрібно розварювати, досить залити окропом. Він повинен бути м’яким і розсипчастим.

Цікавий варіант – це перлова каша, яка також готується способом запарювання окропом. Перловку любить практично вся риба, в тому числі і лящ.

Рослинний білок

Рибі взимку білок просто необхідний, тому в підгодовування варто додати арахіс або горох. Причому, перевагу слід віддати не вареному, а твердому, але перемеленому гороху. Додавання гороху в підгодовування активно приваблює ляща.

Арахіс так само не перебивається в кавомолці, а просто подрібнюється. Його не потрібно додатково підсмажувати, оскільки взимку масла в підгодовуванні просто ні до чого.

Більше про види підгодовувань читайте тут:
https://top-shimano.com.ua/

Підгодовування для ляща взимку
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *