Види підгодовувань для підлящика | Рибалка, риба і риболовля

Підгодування для підлящиків

Одні рибалки стверджують, що підлящик краще клює без підгодовування, особливо в стоячій воді, а інші вказують на те, що без нього не обійтися, особливо при лові на річці. Тому, більшість з цих рибалок виробили свій підхід, який полягає в тому, що підгодовуємо не всі лунки. Таким чином вдається визначитися з уподобаннями риби. Як правило, це робиться наступним чином:

 1. Якщо вибирається схема буріння, що складається з партій, в які входить по три лунки, то перша партія не підгодовується.
 2. Друга партія підгодовується магазинною сумішшю.
 3. Третя партія підгодовується сумішшю, приготовленою самостійно. Найпростіший спосіб – це застосування панірувальних сухарів, які просто висипаються в лунку.

Такий підхід дає можливість визначитися не лише з типом підгодовування, але і з тим, чи потрібно воно взагалі.

Підгодовування на підлящиков

Підлящик ловиться на блешні, з додаванням мотиля. При цьому, потрібно починати з додавання одного мотиля. Якщо клювання немає, то можна насадити пару мотилів. У разі початку клювання, можна збільшити їх кількість до 3 і більше.

Хороші результати показали наступні блешні:

 • мураха;
 • крапелька;
 • уралки.

Іноді підлящик добре клює на традиційні дробинки. Але більшість рибалок вибирають блешні довгастої форми, вважаючи, що підлящик віддає перевагу саме їм. Малюнки мормишок можуть бути абсолютно різним:

 • чорними;
 • зеленими;
 • мідного відтінку;
 • білими;
 • жовтими.

Як правило, з кольором блешні визначаються в процесі риболовлі. Наскільки відомо, на застосування тієї чи іншої приманки впливають погодні умови, тому колір підбирається експериментальним шляхом.

У підлящика є товстий шар слизу. Слиз може залишатися на волосіні, що знижує кількість клювань через обережність риби. Тому, волосінь слід регулярно протирати.

Правильна гра мормишкою

Якщо підлящик годується в безпосередній близькості від дна, то вибирається гра на підйом блешні, якщо він знаходиться в товщі води, то вибирається гра на опускання блешні. При цьому, під час підйому або опускання блешні, їй надають низькочастотні або високочастотні коливання з допомогою вудилища і кивка. Якщо підлящик досить млявий і неохоче бере приманку, то можна спробувати агресивніші види проводжень.

Підйоми блешні виробляються на висоту не більше 50 см, після чого здійснюється повільний спуск блешні, а потім підйом. Якщо такий метод не дасть суттєвих результатів, то можна постукати приманкою по дну. В результаті з’явиться хмара каламуті, яка не залишає байдужим ні один вид риби. Подібний ефект неодмінно зацікавить підлящика.

Лов підлящиків взимку – ВІДЕО

З огляду на той факт, що у водоймі водяться і інші види риб, в тому числі і хижі, то потрібно бути готовим до того, що в улові буде присутній окунь, як найпоширеніший вид хижака, що населяє практично всі водойми.

Читайте більше цікавого про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Підгодування для підлящиків
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *