Плотва. Плотва риба зграйна. | Рибалка, риба і риболовля

Плотва. Плотва риба зграйна.

Плотва – це зграйна або напівпрохідна риба із сімейства коропових, що мешкає, як у водоймах з прісною, так і в водоймах з напівсоленою водою. Для любителів рибної ловлі ця риба цікава тим, що вона веде активний спосіб життя в будь-який час року, тому без улову не залишиться ніхто. Крім цього, плотва становить інтерес і для домогосподарок, які готують з цієї риби різні страви.

 
Ця риба відрізняється тим, що має багато підвидів з власними назвами, такими як тарань, вобла, сорога і т.д.

Забарвлення спини у плотви темне із зеленим або блакитним відтінком, а інші частини тіла, такі як боки і черево відрізняються сріблястим кольором. Від найближчих родичів риба відрізняється тим, що з кожного боку пащі у неї розташовані негострі глоткові зуби, тіло вкрите досить великою лускою. На кінці морди розташована паща, а на спині можна побачити плавник, який розташовується над черевним плавником.

Луска у риби забарвлена ​​в чисто сріблясті тони. Нижні плавники мають оранжево-червоні відтінки, а хвостовий і спинний плавники відрізняються більш темними тонами. На думку багатьох фахівців, плотва, в порівнянні зі спорідненою для неї воблою, має більш яскраві тони. Дорослі особини харчуються різною їжею, як тварини, так і рослинного походження.

Залежно від умов проживання, статева зрілість у плотви настає у віці від 3-х до 5-ти років. Процес ікрометання починається з ранньої весни і закінчується в травні місяці, коли температура води тримається на позначці +8 градусів. Ікринки у плотви невеликі, всього 1.5 мм в діаметрі, які самка приклеює до рослин.

Процес ікрометання проходить досить шумно, так як риба йде на нерест численними зграями. Залежно від віку, кількість ікринок становить від 2,5 до 100 тисяч. Самка вимітає всю ікру за один раз. Десь через пару тижнів максимум з ікри з’являються мальки плотви, які починають харчуватися самостійно самими дрібними безхребетними.

Напівпрохідні види, такі як вобла, ростуть набагато швидше, а їх плодючість також вище, як мінімум в 2 рази. Після ікрометання, дорослі особини повертаються назад в море. Тут вони займаються тим, що нагулюють жир.

Де поширена плотва

Плотва мешкає практично у всіх водоймах, вибираючи для себе ділянки акваторії, густо порослі водною рослинністю. У басейнах Чорного і Азовського морів плотва зустрічається повсюдно. Цими місцями її ареал проживання не обмежується, оскільки ця риба є представником багатьох річок і озер Європи.

Залежність розмірів від віку

Плотва здатна прожити в середньому близько 20-ти років. За цей період життя вона виростає в довжину майже до 40-ка см і набирає вагу до півтора кілограмів. Після п’яти років життя її вага становить не більше 100 грамів. Вже через пару років вона буде важити не менше 200 грамів. Найчастіше в цьому віці зустрічаються екземпляри вагою до кілограма, але це за умови наявності хорошої кормової бази.

Спосіб життя плотви

 
Плотва віддає перевагу вести зграйний спосіб життя. Кожна зграя формується в залежності від віку, тому в зграї дрібних риб може бути присутнім тільки одна велика особина. Як правило, плотва краще триматися якомога ближче до берега. При цьому більш великі особини вибирають більш глибокі ділянки, а дрібниця тримається на мілководді. В основному плотва тримається на ділянках, порослих очеретом або очеретом, або на кордоні чистої води. Зимує плотва щільними зграями, а після танення льоду переміщається на мілководді, де починає активно брати приманки. У цей період можна здалеку помітити пересування зграї риби, але при цьому слід враховувати той факт, що плотва досить полохлива і в разі небезпеки відразу ж іде в інше місце. Коли вода починає активно прогріватися, плотву зловити не так-то й просто.

Плотва поводиться активно в будь-який час доби, при цьому не відчуває проблем з харчуванням, оскільки може харчуватися, як живими організмами, так і водоростями. В середині літа, коли спостерігається достаток корму, плотву навряд чи вдасться чимось здивувати, але якщо насадка приваблива, то плотву слід шукати на глибині від 2-х до 3-х метрів на ділянках з чистим дном. А ось восени, коли починає відмирати водна рослинність плотва вже не така вибаглива.

Плотва – риба невибаглива і прекрасно себе почуває в різних умовах, аби було достатньо кисню. Для не окраїна водоростей або ділянки чистої води, оточені густою водною рослинністю – це улюблені місця. При цьому більш великі особини воліють триматися на чистих ділянках, що мають значну глибину.

Починаючи з середини осені, риба починає збиватися до гурту перед зимівлею. У зимовий період зграї плотви воліють перебувати поруч із заростями водної рослинності на глибоководних ділянках. При цьому риба непогано себе почуває поряд з підводними перешкодами, серед корчів, в річках, що впадають у водосховища. У цей період вона вважає за краще знаходитися поблизу дна, але іноді піднімається ближче до поверхні, особливо в періоди відлиги. У зимовий період плотва ловиться непогано, якщо потрапити на зграю. З приходом весни плотва залишає глибоководні ділянки і відправляється вгору за течією, де вона активно харчується. Після деякого спаду води, риба вирушає на нерест, десь у другій половині квітня місяця. Як правило, цей період збігається з моментом розпускання бруньок на вербі.

Після спаду води плотва особливо активно бере таку наживку, як черв’як або мотиль. Щоб зловити плотву в цей період, доведеться знайти перспективне місце в гирлах річок і вище за течією, в протоках між водоймами, на добре прогріваються ділянках поблизу заростей водної рослинності, а також на ділянках чистої води, оточених заростями очерету або очерету. Найголовніше – це точно розрахувати цей період, який триває зовсім недовго. Як тільки риба віднереститься, клювання може тут же припинитися і відновитися тільки через тиждень, при цьому клювання буде не менш активним.

Плотва. Плотва риба зграйна.
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *