Снасті для лову щуки | Рибалка, риба і риболовля

Поплавкова вудка та кружки для лову щуки

Поплавкова вудка

Деякі універсальні рибалки використовують поплавкову вудку для лову різних видів риб, у тому числі і щуки. В даному випадку хижачці пропонується не штучна приманка, а жива рибка, яку називають живцем. Перевага такої риболовлі в тому, що щуку не потрібно обманювати, так як живець поводиться в товщі води цілком природно, тому клювання гарантовані.

Оснащення такої вудки дещо відрізняється, так як використовується об’ємніший поплавок. Це необхідно для того, щоб маленька рибка не змогла затягнути снасть в зарості. Такий поплавок можна придбати в рибальському магазині або зробити самому з пінопласту або інших підручних засобів.

Живець повинен знаходитися на висоті 15 см від дна водойми. Це потрібно для того, щоб він не зміг сховатися від щуки в придонних водоростях або іншому смітті, якого на дні водойми завжди достатньо. При ловлі щуки обов’язково потрібно використовувати металевий повідець, інакше щука запросто відкусить живця і піде.

Ловля щуки – це активна риболовля, оскільки щуку потрібно шукати. Сидячи на одному місці доведеться дуже довго чекати. Може так статися, що хижачка не ​​клюне ні разу. Тому потрібно знати, де може стояти щука. Перспективні місця – це зарості очерету або “вікна” чистої води. Її часто можна побачити, як вона полює за дрібною рибкою. Якщо на одному місці вдалося зловити щуку, то необхідно перейти на інше місце, так як щука не тримається зграями і полює відокремлено.

Кружки

Кружки – це снасть для лову щуки влітку. Можна сміливо говорити, що це та сама жерлицяа, але тільки річна. Це плоский диск з пінопласту або іншого матеріалу, що має гарну плавучість. Перевага пінопласту в тому, що він не боїться води. По окружності кола є паз для намотування волосіні. У центрі кола зроблено отвір, в який вставляється штир. Його функція – це перевернути коло під час клювання, щоб сповістити, що щука взяла приманку.

Для більшої ефективності риболовлі, встановлюють кілька кружків. Кружки застосовують для лову щуки, як на течії, так і у водоймах зі стоячою водою.

Щоб ловити рибу на кружки, обов’язково потрібен човен. Кружок встановлюється так, щоб живець був 15 см від дна водойми. Тому, в першу чергу, слід визначити відстань до дна. Після цього наживляється живець і, снасть встановлюється остаточно.

Сторони кружка повинні мати різний колір, щоб визначити, було клювання чи ні. Після установки кружка, у верхньому положенні знаходиться червоний бік. Після клювання кружок перевертається білим боком вгору. Можна навпаки, тоді по червоному кольору легше визначити момент клювання. Такі кольори, як білий і червоний, помітні на великій відстані.

Побачивши перекинутий кружок, рибалка підпливає до нього на човні і, витягує щуку. Добре ловити на кружки в умовах стоячої води, хоча багато рибалок ловлять на кружки на течії. Тоді кружки доводиться сплавляти за течією, в пошуках перспективних місць. У такому випадку можливі зачепи за корчі або за рослинність. І все ж, кращі ділянки на річці – це затоки, де течія відсутня. Крім цього, щука часто відвідує затоки в пошуках їжі, так як в них зосереджено багато дрібної риби.

Цікаві факти про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Поплавкова вудка та кружки для лову щуки
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *