Все про поплавок на ляща | Рибалка, риба і риболовля

Поплавок на ляща

Лящ – це риба, на яку «полюють» багато рибалок. Для його лову застосовуються такі снасті, як фідер (донка) і звичайна поплавочна вудка.

І хоча багато рибалок вважає, що ніяких складнощів у виборі поплавка нема, все ж таки є деякі тонкощі, які можуть вплинути на результат риболовлі, в цілому. Як відомо, поплавок вибирається залежно від умов риболовлі.

Форма поплавця на ляща

Для лову ляща можна вибрати будь-який поплавок, і він з успіхом впорається зі своїм завданням. Найголовніше, щоб його форма і забарвлення не знижували рівень комфорту самої риболовлі, а також не дозволяв залишатися непоміченим найменше клювання. Як правило, в арсеналі кожного рибалки є кілька різновидів поплавців, розрахованих на різні умови риболовлі.

Поплавок у формі пера

Це найчутливіші поплавці, оскільки реагують на найменші дотики риби. Його реально можна використовувати при лові ляща, особливо в тиху, безвітряну погоду. Незважаючи на це, у поплавця є свої недоліки. Він здатний реагувати і на коливання хвиль, тому, іноді дуже важко ідентифікувати клювання ляща саме в складних умовах. Як правило, поплавок в формі пера ідеально підходить для лову ляща в стоячій воді.

Поплавок в формі бочки, кульки

Цей поплавок не такий чутливий, зате він дуже стійкий. Прекрасно ідентифікує клювання, при наявності хвиль, особливо, якщо лящ бере приманку без роздумів. Тому, подібний поплавок може виявитися серед найкращих варіантів. Він ніколи не завалюється на бік під дією хвиль і вітру. Його так само можна використовувати в умовах, коли є течія.

Вкорочене перо

Досить часто застосовується при лові ляща на не великих глибинах. Це ж саме перо, але дещо коротше. Такий поплавок менше насторожує рибу, за рахунок своїх не великих розмірів. Це особливо важливо при лові на мілководді.

Конусоподібний поплавець

Поплавок такої форми вважається універсальним. Подібної форми поплавок згодиться для будь-яких умов лову: його можна застосовувати на тихій воді і в умовах течії, а також при наявності хвиль. Досить чутливий поплавець для лову ляща.

Підбір поплавця за кольором

Основна умова, щоб його було добре видно навіть на значній відстані від берега. Колір поплавка повинен сприяти швидшій реакції рибалки на клювання. Якщо поплавок розфарбований різноколірними смужками, має контрастну верхівку, то тоді набагато легше визначити положення поплавця на поверхні води.

Як правило, лов ляща відбувається на значній глибині, практично біля самого дна, тому, для нього не має особливого значення, як розфарбований поплавок. І все ж, щоб не насторожувати рибу, краще відмовитися від яскравих візерунків поплавка в нижній частині. Зазвичай, нижня частина поплавця має нейтральні візерунки, що нагадують певні предмети, що знаходяться у воді.

Цікаво знати! На темній поверхні помітніші поплавці з чисто білою або чисто салатовою верхівкою, а на світлій воді – з червоною або чорною верхівкою.

Правильно відвантажити поплавок

Мало вибрати відповідний поплавок, його ще потрібно правильно відвантажити, щоб він виконував свої функції. Якщо цю процедуру виконати грамотно, то поплавець зможе відчувати найменші клювання риби. Відвантаження проводиться за допомогою свинцевих дробинок певної ваги.

Правильне відвантаження поплавка характеризується тим, що його тіло знаходиться під водою, а над водою височіє тільки його антена. Якщо це поплавок в формі бочки або конуса, вони повинні ховатися під водою, а над водою повинна виглядати тільки тонка антена. Якщо брати поплавок в формі пера, то 2/3 частини цього поплавка повинні розміщуватися під водою, а 1/3 – визирати з води.

Який поплавок вибрати, залежить як від умов лову, так і від уподобань самого рибалки. Дуже багато рибалок віддають перевагу поплавцю у вигляді пера, використовуючи для цього пір’я гусака або лебедя. Це прекрасні поплавці, чутливі, особливо при лові дрібної риби, в якої набагато менше сил, ніж у ляща.

Більше про риболовлю читайте тут:
https://top-shimano.com.ua/

Поплавок на ляща
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *