Пошук і ловля щуки на невеликих водоймах | Рибалка, риба і риболовля

Пошук і ловля щуки на невеликих водоймах

Осіння негода робить практично неможливим на великих водоймах лов щуки з човна. Стоячи на березі зі спінінгом, теж не виходить дістати хижачку через дальність донних ям і укриттів, де зазвичай збирається різна риба, на яку полює щука.

Але завжди можна порибалити на невеликих водоймах – на старих кар’єрах, ставках і озерах, де повно різної риби, а отже, є ймовірність виявити і щуку. У холодній осінній воді, коли водні рослини або відмирають, або осідають на дно, у мешканців водойми з’являється можливість нагуляти жирок на зиму в чистій, збагаченої киснем воді. Це і пояснює підвищену активність риби в цей період. Таким чином, навіть пізня осінь може стати досить результативною для рибалки, і невелика за розмірами водойма може принести хороший улов.

Вилов щуки

З хорошими трофеями може піти додому спінінгіст або рибалка, який «полює» на хижу рибу з живцем, які є види ловлі щуки на живця, тут. Найчастіше невеликий ставок або озерце, населені карасями, невеликим окунем, здаються відносно безпечними для них в плані наявності щуки або броненосного окуня-горбача. Але в один прекрасний день виявляється, що «мирна» водойма далеко не така і в ній живуть хижаки, готові схопити блешню або наживку, кинуту рибалкою.

Якщо на такому невеликому ставку виявиться пара-трійка спінінгістів з досвідом, то хижак після них довго ще не дасть про себе знати. Знадобиться час, щоб популяція щуки відновилася, адже це у великому водоймі – річці або водосховищі – подібне «полювання» на хижака проходить непомітно, і всі відомі зручні для стоянки або засідки місця незабаром заселять нові хижі риби.

Відновлення популяції в невеликих водоймах

Відмінність будь-якого ставка полягає в тому, що процес відтворення «поголів’я» не такий активний, а місць, придатних для проживання, не так вже й багато. Саме тому, коли хижаки виловлені на уподобаних місцях, їм просто нема звідки взятися для відтворення. Якщо вам пощастить знайти такий невеликий ставок для пізньої осінньої ловлі, намагайтеся не поширюватися про це і час від часу «забувайте» про риболовлю на ньому, щоб у риби була можливість відновитися.

Що має водитися в ставку

Запримітити «свій» ставок на пізню осінь можна ще в теплі літні дні: напевно на берегах невеликої водойми ви побачите безліч рибалок з поплавцевими вудками. Поцікавтеся, як часто і яких розмірів попадається карась або плотвичка, чи немає на спійманій рибі шрамів, як змінився склад і чи є ротань. Якщо розміри риби стали більше за розмірами, а клюють рідше, і ротань практично зник, то висновок напрошується сам собою: восени варто навідатися на предмет лову хижака. Напевно в водоймі влаштувалися окунь і щука.

Якщо ставок заселений лише карасем та ротанем, то і ловити тут спінінгістові нічого, оскільки умови для зимівлі хижака тут нелегкі, просто риба не виживає. Навіть, якщо водоплавні птахи на лапках і занесуть ікру, з якої з’являться нечисленні щупачки, вік їх буде недовгий – максимум до приходу наступної зими.

Де шукати

Щука яка поселилася в невеликому водоймищі не мешкає на всій площі, особливо в холодній воді. Вона вибирає місця, придатні для засідки – з коренями або з нерівною донної поверхнею, де відзначається скупчення інших видів риби, на яку можна пополювати. Якщо ставок або озерце виявляться бідними на подібні місця, то удачею можна вважати знайдений корч в воді, яму, великий камінь або невелику піднесеність в воді: в такому зручному для засідки місці щуки буквально «штовхатися в черзі» , щоб встигнути зайняти місце, що звільнилося , коли рибалкою буде виловлений побратим-конкурент.

У пошуках щучих стоянок і засадних місць дієву допомогу можуть надати зграйки окуня. У хороший осінній день вони на годуванні практично весь світлий час доби і обов’язково проявлять себе, якщо не покльовкою, то характерними стусанами приманки і супроводом її до берегової лінії. Як правило, щука завжди знаходиться поблизу зі зграйкою окунців, залучена полюванням невеликих хижаків на риб’ячий дріб’язок. Крім того, відомо, що в більшості водойм понад дві третини добового меню щуки цілий рік припадає на окуня.

Де і як полює

Щука, йдучи за зграєю окуня, полегшує собі полювання: захоплені здобиччю дрібниці окуні, «втрачають пильність», стаючи самі кормом для великого хижака. Але для щуки характерний такий азарт, як у окуня – вона на годівлю виходить коротко. Тому спінінгіст повинен бути напоготові: якщо клювання і стусани приманки з боку окунців припинилися, то близько щука, що вийшла на промисел. Стежити за реакцією зграї риб треба уважно, щоб не прокараулити сигнал, «поданий» окунями.

На обмеженому просторі невеликої водойми не так просто ловити рибу, як може здатися. Відшукати місце стоянки хижачки, провести приманку в найпривабливішій для щуки манері – це не так легко. Це і пояснює той факт, що з пари-трійки спінінгістів, які розташувалися неподалік один від одного, лише один виявляється щасливим. Справа в тому, що на малих водоймах практично рідкісні ями і великі глибини, тому закид снасті і проводка приманки в холодній і досить прозорій воді відіграє значну роль. Щука сама намагається стояти в тіні або хоча б голову в тінь заховати, а на жертву кидається, коли та переходить зі світлої зони в темну.

Як зловити?

Все це визначає необхідність переходу рибалки зі спінінгом з місця на місце в ході риболовлі не тільки з урахуванням рельєфу дна, але і освітленості в даний час. Переходи забезпечать хороший лов, на відміну від стояння на тому ж місці, де пощастило одного разу. Саме пересування від дерева, що впало до греблі, де найбільша глибина, від корча до великого каменя і дасть хороший результат.

Основне, про що треба пам’ятати: коли вода у водоймі остигає, риба переміщається до греблі, на глибоку воду. Відповідно великий окунь і щука, йдуть слідом за своєю «кормовою базою», не залишаючи без уваги риб’ячі зграйки. В такому випадку область пошук хижака помітно звужується, і відшукати його по сліду зграї риб нескладно.

Якщо потрапити на водойму в погожий сонячний день, слід відмовитися від бажання зайняти позицію, коли хижак повинен кидатися на приманку проти сонця – в цьому випадку удачі не бачити, хижак швидше і не стане атакувати, а клювання в цьому місці стане можливе, коли перейде сонце . Але, як би не було, якщо знайдено перспективне місце, не слід залишати його занадто швидко – можливо, воно єдине на цьому ставку! Особливо, якщо «в потилицю дихає» інший спінінгіст, готовий зайняти місце, що звільнилося! В такому випадку краще набратися терпіння і почекати, коли щука активізується в обраному місці або прийде сюди «трапезувати».

Пошук і ловля щуки на невеликих водоймах
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *