Де шукати судака весною, влітку та восени | Рибалка, риба і риболовля

Пошук місць стоянки судака

Судак віддає перевагу чистій проточній воді, тому знайти його можна в річках, озерах з чистою водою або протоках. м, глибина яких досягає 4 і більше метрів. До 4 метрів – це зона життєдіяльності окуня, а мілководдя дуже любить щука.

Малі річки характеризуються наявністю однієї зграї судака, яка постійно переміщається по водоймі в пошуках їжі. Як правило, це велика зграя, яку не так просто знайти. Але і тут можна виділити цікаві і перспективні місця, не звертаючи уваги на «підозрілі ділянки», де є сильні перепади глибин. Судак може перебувати в будь-якому місці, яке може забезпечити йому захист, а також дати можливість пополювати. Це можуть бути зарості водної рослинності або скупчення повалених дерев, а також наявність підводних нагромаджень або каменів.

Як правило, піймання одного судака говорить про те, що є можливість успішної риболовлі, так як виявлена ​​зграя судака. У такому разі не можна зволікати, інакше він, в будь-який момент, може переміститися на інше місце.

Весняна риболовля на судака

З поступовим підвищенням температури води, підвищується і активність судака. Після тривалого періоду голодування, він атакує будь-яку подану приманку, оскільки йому потрібно набратися сил перед нерестом. В цей час спінінгіст може розраховувати на вдалу рибалку, в той час як на фідер судак попадається украй рідко.

Десь з середини квітня і до кінця травня судак зайнятий відкладанням ікри. Зграя судака відправляється в пошуках підходящого місця на мілководді, де вода прогрівається набагато швидше. Вони вибирають місця, які можуть бути захищеними від різних хижих риб, здатних знищити потомство судака. Це можуть бути місця з наявністю корчів, ямок і западин, а також різних нагромаджень, в тому числі і каменів.

При цьому метання ікри судак здійснює парами і ловити його в цей період не результативно, тим більше що судак навряд чи зацікавиться приманкою.

Після цього, виснажена нерестом риба пасивна протягом 2 тижнів. Відпочивши і набравшись трохи сил, судак поступово починає активізуватися, полюючи за потенційною здобиччю.

Але це зовсім не означає, що при закиданні судак одразу буде атакувати приманку. На клювання риби великий вплив мають деякі фактори, в тому числі і природні. Особливо впливають атмосферні показники, такі, як атмосферний тиск, температура навколишнього повітря, температура води, напрямок вітру і т.д. Клювання може початися раптово і так само несподівано припинитися. Але найголовніше, відшукати місце, де судак полює.

Навесні судак шукає собі їжу в заростях водної рослинності, такої, як очерет. Закидати приманку слід на межі чистої води і водних заростей, при цьому краще застосувати спиннербейт або воблер особливої ​​конструкції, які не змогли б зачепитися.

У цей період застосовуються приманки маленьких розмірів, з вагою джиг-головки не більше 25 г. Вудилище надійне, з швидким ладом і довжиною від 2,5 до 3 метрів. Товщина волосіні знаходиться в межах 0,15-0,2 мм. Щоб зацікавити судака, слід виробляти ступінчасту проводку, роблячи короткі, але різкі рухи. Для кращої і вираженої гри слід підключати до процесу проводки вудилище.

Лов судака влітку на спінінг

Перед початком літнього сезону судаки збиваються в зграї, які складаються з особин одного розміру. Ловлять судака в товщі води на глибині від 0,5 до 2 м. Дуже важливо, щоб вода була чистою, і в ній нічого не плавало, і не чіплялося за волосінь. В таких умовах дуже важко розраховувати на улов.

Великі особини в літній період, полюють поодинці і на спінінг їх зловити важко. Вони віддають перевагу глибоким місцям, де є перепади глибин. Їх можна знайти в гирлах, невеликих річок, що впадають в озера або великі річки.

Найкращим часом для лову судака є ранкові і вечірні години. У денний час, особливо при сильній спеці, вся риба віддає перевагу місцям з прохолодною водою.

Найкращі оснастки – класична і з відвідним повідцем.

Лов судака восени на спінінг

В осінній період, коли температура води починає знижуватися, судак збирається в зграї, де знаходиться і молодняк. Зі зниженням температури води, все нижче опускається і хижак. У цей період їх можна дістати на глибинах 5 м і більше. Зрештою, судак може опуститися на глибину 10 м і глибше. Щоб його зловити, доведеться використовувати джиг-головки, вагою 20-28 г і важче.

Щоб дізнатися більше цікавого про риболовлю читайте
https://top-shimano.com.ua/

Пошук місць стоянки судака
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *