Які є приманки і наживки для ловлі форелі | Рибалка, риба і риболовля

Приманки і наживки для ловлі форелі

Форель може ловитися на будь-які приманки. Кожне водоймище характеризується своїми умовами лову, що вимагає застосування певних видів насадок. І все ж, деякі приманки є універсальними і підійдуть для застосування на будь-яких водоймах. Це можуть бути, як натуральні наживки, так і штучні приманки. Уподобання риби визначають за результатами багатьох експериментальних закидів. Тому, потрібно пробувати, використовуючи різні неординарні насадки.

Наживки для форелі

Для лову цієї риби в зимовий період використовують класичні наживки, такі як:

  • креветка сира або варена;
  • черв’як,
  • мотиль;
  • опариш;
  • кальмар;
  • форелеві пасти;
  • живець.

У список потрапили найпоширеніші види наживок, які не залишать рибалки без клювань. Креветки можна використовувати при лові форелі на будь-які снасті, в тому числі і на жерлиці. Живець застосовується, в основному при лові на жерлицю. При цьому, на цю наживку клюють більші особини, якщо вони водяться в даній водоймі.

Більшість любителів зимового лову форелі стверджують, що креветка є найбільш уловистою наживкою, якщо її варити. Вариться вона в злегка підсоленій воді, без додавання будь-яких спецій. Насаджується на гачок як цілком, так і частинами. Особливо подобається форелі хвостик креветки. Насаджувати потрібно так, щоб не виглядало вістря гачка, інакше риба може вколотися і тут же виплюнути приманку.

Креветки для форелі

Якщо відвідати рибальський магазин, то там можна придбати форелеву пасту. Ми вже розповідали про форелеву пасту раніше. До речі, вона непогано справляється зі своїм завданням.

Відмінно працює, в будь-який час року, така приманка, як лососева ікра. На жаль, такий вид приманки недоступний для більшості любителів рибної ловлі. З іншого боку, лососева ікра – це прекрасний і корисний продукт харчування і який сенс використовувати її в якості наживки, зовсім не зрозуміло.

Приманки для форелі

Форель прекрасно ловиться і на штучні приманки. Як правило, це активний вид лову форелі, оскільки доводиться постійно робити певні види рухів, щоб гра приманки була реалістичною і змогла зацікавити рибу. При цьому, доведеться обловити не тільки придонну область, а й деякі горизонти, що знаходяться на деякій відстані від дна. Доведеться постійно змінювати характер проводження, щоб привернути увагу форелі.

Балансир – це найкраща і уловиста приманка для зимової ловлі форелі та іншої хижої риби, такої, як щука, окунь та судак. Як правило, використовуються балансири, довжиною від 4 до 6 см. Форель клює активніше, якщо на трійнику закріпити яскраву намистинку. На таку особливість вказують досвідчені рибалки. Саме наявність яскравої намистинки робить форель агресивнішою, а риболовлю результативною.

Що стосується кольорів балансирів, то тут однозначної відповіді не існує. Це пов’язано з тим, що на активність риби великий вплив мають атмосферні умови.

Для початку обловлюються лунки приманкою з сріблястою смугою, на синьому, зеленому або яскраво-зеленому тлі. При цьому, форель може ловитися на білі, помаранчеві або інші, але яскраві кольори балансирів. Форель, так само непередбачувана, як і будь-яка інша риба, і щоб її зловити доведеться серйозно попрацювати.

Ловля на балансир

Ловля форелі взимку на блешню

Не тільки ловля на балансир може виявитися результативною. Застосування блешень, може виявитися так само результативним, в залежності від умов риболовлі. Рух блешні характеризується тим, що вона не рухається вісімкою, а відхиляється в різні боки, що так само привертає форель.

Для зимової ловлі форелі більше підходять подовжені форми блешень з намальованими очима. Як правило, подібні блешні нагадують мальків риб. В основному, форель реагує на блешні мідного або сріблястого забарвлення, але дуже часто вона бере і на кольорові приманки.

Залежно від умов застосовуються блешня як з голими гачками, так і з насадженими на них наживками. Якщо форель активно клює, то немає ніякого сенсу в додатковій наживці, а ось, якщо риба поводиться пасивно, то є сенс застосувати додатковий елемент, щоб зацікавити форель.

Ловля на мормишку

Особливою популярністю, серед любителів зимової риболовлі, користується така штучна приманка, як момишка. Іноді вона може виявитися уловистішою блешні або балансира. При цьому, мормишки застосовуються для лову такого хижака, як окунь.

Слід зазначити, що форель не приділяє особливої ​​уваги формі мормишки і її кольорам.

Вага мормишки може перебувати в межах 3-8 грамів. В якості гачка використовуються фірмові гострі гачки з довгою цівкою, щоб звести до мінімуму холості клювання. Якщо форель поводиться пасивно, то клювання можна активізувати, якщо на гачок мормишки насадити наживку у вигляді мотиля або опариша.

Більше про інші види риб тут: 
https://top-shimano.com.ua/

Приманки і наживки для ловлі форелі
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *