Річковий окунь і його характеристики | Рибалка, риба і риболовля

Річковий окунь

Є тільки одна риба, яка більш популярна, ніж щука. Ця риба – окунь (Perca fluviatilis). Пов’язано це з його поширенням – окунь є скрізь, у всіх річках, у всіх озерах (навіть з солонуватою водою). Риболовля на окуня є, напевно, найпопулярнішою в Україні. Його можна ловити і взимку, і влітку, і спінінгом, і … перераховувати способи лову окуня можна нескінченно.

Річковий окунь (Perca fluviatilis)

Виглядає окунь дуже ефектно і можна навіть сказати красиво. Темна (частіше зеленувата) спина, жовто-зелені боки з темними ж смугами, червоні спинний і анальний плавники, червоний хвіст і жовті грудні плавці. Великі екземпляри частіше з яскраво вираженим горбом, тому що росте він більше в ширину і товщину, ніж в довжину. Спинний плавець має темну пляму. До речі, є думка, що саме завдяки цій плямі окунь і отримав свою назву. Ніби як це пляма схоже на око, «око» і звідси назва «ок-Унь». Не виключено, що прижилася назва це і від того, що справжні очі окуня досить великі і опуклі. За іншою версією, своє ім’я він отримав від давньослов’янського кореня «ак», що означає гострий. Пов’язано це з тим, що плавники і хвіст досить жорсткі і гострі.

Окунь хижак?

Окунь – типовий хижак, який харчується більш дрібною рибою. Треба відзначити, що розрізняються два види окунів – трав’яний і глибинний. Різниця між ними не видова, а екосистемна, тобто вона залежить від того, де він переважно проживає. Трав’яний або берегової окунь дрібніший за розмірами і не так агресивний, як глибинний. Глибинний окунь, як неважко здогадатися, більший і його характер більш хижацький. Окунь активний в світлий час доби з піком активності в сутінковий час. Дуже чутливий до температури води, тобто чим холодніше вода – тим риба пассивніша. Окунь веде зграйний спосіб життя: молоді окуні можуть збиватися в зграї до 100 штук, а дорослі вважають за краще «кучкуватися» по 10-15 особин. Ця риба любить ями, великі камені, опори мостів і інші перешкоди і укриттях в воді (корчі).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ловля окуня

Самий вдалий час для риболовлі на окуня – це середина літа, коли шанси зловити великого «горбача» найбільш високі. Крім того, окунь активний і за часів «від’їдання», тобто пізньої осені під час льодоставу (до і після днів 5) і навесні під час повені (так само до і після). Ловля окуня дуже чутлива до якості снастей і їх зовнішнього вигляду, тобто вимагає від рибалки уважності і не прощає недбалості і помилок. На берегового окуня рибалять, використовуючи в якості приманки хробака, мотиля. Глибинного окуня можна приманити мальком і блешнями (обертові). Враховуйте той факт, що окунь більш ненажерливий, ніж навіть щука і, тому, менш обережний і більш агресивний. Якщо навіть в перший раз, при клюванні, окунь зійшов з гачка, то не виключено, що він схопить приманку повторно. Взимку він також активний вдень з підвищенням активності в сутінковий час доби і в повній відсутності клювання в нічний час. У деяких регіонах при риболовлі на окуня використовують таку його особливість, як відсутність страху шуму. Відомий такий цікавий спосіб зимового лову цієї риби, коли в лунку опускають дошку і стукають по ній, щоб принадити великих окунів.

Як полює.

Окунь досить стрімка і швидка риба – його середня швидкість більше 0,6 метрів в секунду. Молодь окуня полює зграєю, а більші окуні-горбачі можуть дозволити собі полювати поодинці. Річковий окунь полює вельми агресивно: він дуже активно переслідує свою жертву, іноді навіть вискакуючи за нею на поверхню води або на берег. Цією манерою окунь дуже схожий на харіуса, який так само самовіддано переслідує свою жертву. Іноді він може полювати і чекаючи жертву в засідці, більш нагадує щуку.

Не треба забувати, що сам окунь є їжею для більших хижаків, таких як щука, судак, минь. Відповідно, його можна використовувати в якості наживки при лові цих риб. Крім того, якщо ви випадково спіймали рибину, то не виключено, що тут же водяться і його вороги, для яких окунь є кормовою базою.

Нерест

Нереститься ранньою весною, відразу після льодоставу. Головною ознакою, яким керується окунь під час нересту, є температура води. Вона повинна бути не нижче + 8-10 градусів за Цельсієм. Великі особини нерестяться пізніше дрібних. Для вибору підходящого місця для нересту річковий окунь може здійснювати досить значні міграції. Про інші види риб можете почитати в нас на сайті https://top-shimano.com.ua/ .

Річковий окунь
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *