Риба ротань-головешка - що за риба? | Рибалка, риба і риболовля

Риба ротань-головешка – що за риба?

Як появився ротань в Україні?

Ротань-головешка, зазвичай, живе в Приамур’ї та на Камчатці в Росії, в Південній Кореї. Отже як же ротань поївши в наших краях. Птахи дуже добре поїдають ікру. Ікринки прилипають до лапок, виживають в шлунках І викидаються разом з послідом. Він поширювався природним шляхом. Живуча ікра ротаня потрапляла в різні водойми. М’який, зручний для життя клімат, безліч чистих озер і ставків, річок і їх притоків створили найсприятливіші умови для зростання і швидкого розмноження ротаня. Вперше в Україні він появився в 1988 році, в верхній частині Дніпра, а дальше все більш і більш поширювався по Україні. Поки що про ротаня написано небагато, але загальні наукові характеристики відомі.


Як появився ротань в Україні?

Особливості ротаня-головешки

Особливості Ротаня: загін окуневих (окунеподібних), підряд бичкові, сімейство головешка. Існує три види ротаня. Той вид, що поширений в Україні, і є головешка (темний, голова займає майже третину розміру). Довжина до 25 см, вага досягає 500 г, але це найкрупніші екземпляри. Стандартні риби по 10-14 см.
Забарвлення ротаня залежить від кольору дна і води. Спинка темна, боки жовтуваті з темними плямами, так само колір риби може змінюватися в зв’язку з місцевими умовами і з наближенням періоду розмноження.


Особливості ротаня-головешки

Ореол проживання ротаня.

Ротань хижак. Широкий рот цього хижака дозволяє ротаню заковтувати велику здобич. Коли він вдосталь наїдається, черевце його роздувається, і тоді діаметр риби втричі перевищує звичайну товщину. Ситий ротань опускається на дно, де двоє-троє діб перетравлює їжу. Розвинена бічна лінія дозволяє ротаню легко знаходити здобич, і зір у головешки прекрасний, бачить на 4-5 метрів. Ротань невибагливий. Він може жити в будь-якій воді, уникає тільки великих річок з швидкою течією. Водиться в ставках, озерах, річкових заводях, кар’єрах і навіть болотах.


Ореол проживання ротаня.

Чим харчується ротань-головешка?

Ротань виживає і в промерзжих до дна водоймах. Буває, вирубають шматок льоду а в ньому риба. Відтане, починає плавати. Велику живучість ротаня можна пояснити анабіозним станом і тим, що газообмін у нього частково відбувається через шкіру. Ротань
риба ненажерлива. Якщо ротань потрапляє у водойму то він починає енергійно поїдати численних мешканців: черв’яків, личинок, лялечок мошок, дрібних рачків весь бентос, всіх, хто плаває, повзає або копається в мулі. У ставках, де розмножилася головешка, важко знайти мотиля – личинку комара. На відміну від багатьох інших риб ротань харчується навіть під час нересту. В великих рибних хазяйствах ротань не надто бажаний гість, оскільки він дуже інтенсивно поїдає мальків коропа, білого амура та інших дуже важливих жителів водойми.

Нерест ротаня

Нереститися ротань починає вже на другому році життя. Розмноження відбувається навесні. Самець чорніє, на його лобі з’являється нерестовий наріст. Самка, навпаки, біліє, мабуть, її так краще видно в період нересту. Самка треться об дно, об каміння, відкладає ікру на гальці, затонулих гілках, рівними рядами. За нею невідступно слідує самець.
Ікринки у ротаня не круглі, як у більшості риб, а довгасті, дрібні, жовтого кольору. Кожна прикріплюється до гілок ніжкою і тримаються дуже міцно. Оскільки ікринки висять вільно, весь час обмиваються водою, посилюється їх життєздатність. Самці охороняють ікру і готові відстоювати потомство, від любителів, яких безліч в підводному царстві. Але ось з окунем ротань воліє не зв’язуватися сили тут явно не рівні. А коли ікринки перетворюються в мальків, самець може і сам проковтнути їх, йде нормальна боротьба за існування. Головешки можуть жити і в солоній воді, а на нерест завжди йдуть в прісні води.


Ореол проживання ротаня. Нерест ротана.

Але після всього вищесказаного, давайте подивимося правді в очі, в Україні дуже важко впіймати цю рибину, і якщо все ж таки поталанить, то обов’язково напишіть про це.

Риба ротань-головешка – що за риба?
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *