Погодні особливості зимової риболовлі | Рибалка, риба і риболовля

Що впливає на зимову риболовлю?

Вітер та зимова риболовля

Наявність або відсутність вітру – це ще один фактор, який впливає на поведінку риби. Більшість рибалок впевнені, що північний і північно-східний вітер негативно позначається на результативності риболовлі. Крім цього, несприятливо діють:

  1. Різкі і часті зміни напрямку вітру, що неодмінно супроводжується такими ж перепадами тиску.
  2. Наявність сильного вітру свідчить про різке підвищення тиску і такими ж різким зниженням активності риби. До того ж, сильний вітер фізично негативно впливає на сам процес риболовлі.
  3. Деякі рибалки вважають, що якщо напрямок вітру збігається з напрямком течії, то це ще один негативний фактор.

Вважається, що непоганий варіант, коли дме південний, південно-східний або західний вітер, при цьому його сила і напрям тривалий час залишаються стабільними. Крім цього, можна змиритися з ситуацією, коли дме слабкий вітер, а також йде сніг або дощ. У будь-якому випадку, доведеться враховувати характер водойми, оскільки поведінка риби залежить і від інших факторів, наприклад, наявності кормової бази, що часто вводить в оману багатьох, а тим більше недосвідчених рибалок.

Вплив опадів на активність риби

Опади, сніг або дощ, так само чинять певний вплив на хід риболовлі. Як правило, від рясних і тривалих снігопадів очікувати активізації риби не слід. Але, якщо снігопади мають деякі перерви, то ці «вікна» характеризуються значним підвищенням активності риби, якщо сприятливе поєднання, як показника атмосферного тиску, так і напряму вітру. Якщо сніг невеликий і його можна порівняти з мжичкою в безвітряну погоду, то можна розраховувати на рекордний улов.

Температура навколишнього середовища

Такий фактор, як температура навколишнього середовища і її коливання, справляють істотний вплив на активність риби, оскільки від цього залежить температура води. При цьому слід зазначити, що вплив цього фактора на зимову риболовлю значно менший, в порівнянні з літньою. Особливо сприятливо впливають на риболовлю зимові відлиги, після тривалих морозних днів.

Єдина риба, яку не влаштовують теплі дні – це минь, який більше любить зимову морозну погоду. Деякі рибалки відзначають, що при морозі 30 градусів особливу активність починає проявляти лящ, хоча це не зовсім комфортні умови для риболовлі та не кожен рибалка захоче перебувати цілий день на такому морозі.

Хмарність

Наявність хмарності – це ознака встановленого низького атмосферного тиску. Багато рибалок люблять рибалити саме в похмурі дні і бажано безвітряні. Тоді можна розраховувати на піймання хижої риби, оскільки вона стає набагато активнішою.

У подібних умовах слід брати до уваги і температурний режим, оскільки при сильних морозах можлива активність ляща, а також плотви.

Важливий момент! Як правило, після тривалих морозних днів настає відлига – ідеальний варіант для виїзду на зимову риболовлю.

Все про рибу та риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Що впливає на зимову риболовлю?
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *