Які снасті підійдуть для ловлі форелі | Рибалка, риба і риболовля

Снасті для ловлі форелі

Форель можна ловити такими снастями, як спінінг, нахлист, поплавочна вудка або фідер (донка). Серед рибалок широкою популярністю користується спінінг або нахлист. Донні снасті або поплавочна вудка використовується набагато рідше. Якщо врахувати, що рибалка нахлистом вимагає особливої ​​майстерності, то залишається одна універсальна снасть – це спінінг. Користуватися ним дуже легко, а от використовувати широкий набір штучних приманок, теж не проблема. Це при тому, що рибалка нахлистом передбачає застосування таких штучних приманок, як «мушки».

І все ж, вибір за рибалкою. Можна зустріти як завзятих спінінгістів, так і завзятих нахлистовиків.

Снасті для ловлі форелі на спінінг

Найцікавішою снастю для лову форелі є спінінг. Тут не потрібно особливої ​​майстерності, досить правильно і грамотно підібрати всі елементи снасті. Ловля на спінінг – це цікаве заняття, оскільки це дуже просто і ефективно.

Що стосується бувалих рибалок, то зі снастями вони вже давно визначилися і мають на «озброєнні» по кілька вудлищ різного призначення і призначених для лову форелі в будь-яких умовах. Що стосується початківців спінінгістів, які вирішили освоїти цю снасть, то тут відповідь неоднозначна. Все-таки, не дивлячись на свою простоту в обігу, кожна рибалка таїть в собі певні секрети, які розкриваються в міру набуття досвіду. Тому, для початку має сенс придбати вудилище, порадившись з досвідченим, знайомим спінінгістом. Хоча все відносно і кожен, навіть досвідчений рибалка, має своє вудилище, до якого він звик. Але це зовсім не означає, що подібне вудилище сподобається іншому рибалці.

Вудилище

Цей елемент снасті вибирається залежно від конкретних умов риболовлі. У разі застосування вудилища для лову з чистого берега, можна взяти бланк, довжиною близько 3-х метрів. Якщо на березі є зарості, то довге вудилище створює певні незручності. А при лові з човна можна використовувати тільки коротке вудилище.

Якщо рибалка здійснюється на одній і тій ж водоймі, то проблем з визначенням довжини не повинно виникнути. Якщо рибалка проводиться на різних, незнайомих водоймах, то слід взяти вудилище, довжиною 2,4 м. Воно цілком може підійти для різних умов, хоча і не на всі 100%.

Тест спінінга

Як правило, форель ловлять на приманки, вагою близько 7-ми г і не більше. Це означає, що тест вудилища повинен знаходитися в межах 0-7 г або 2-7 м. В крайньому випадку до 10 м. Вудилище з таким тестом – це ультралайтове вудилище. З таким вудилищем потрібно вміти виводити таку рибу, як форель. Справа в тому, що форель серйозно пручається, а жорстке вудилище не здатне погасити, в повній мірі, її ривки.

Жорсткий спінінг дозволяє краще контролювати процес проводки. Якщо взяти вудилище повільного ладу, то воно дозволить далі закидати маленьку приманку, а ось чутливістю такою, яку має вудилище швидкого ладу, воно не має.

При ловлі форелі, чутливість вудилища дуже важлива, тому краще купувати якісні, але дешевші бланки. Природно, що можна зустріти і досить дорогі моделі, але вони не кожному рибалці по кишені. Тому, потрібно підбирати щось середнє, але дешевих вудилищ краще не брати. Риболовля тим цікава, що є можливість отримати задоволення від ловлі цієї цікавої риби.

Волосінь

Важливий елемент снасті, який безпосередньо впливає на чутливість. Дуже швидко зможе передати клювання на кінчик вудилища плетена волосінь. До того ж, вона надійніше монофільна, тому, можна укомплектувати снасть волосінню тоншою. Це дуже важливо при закиданні приманок, які мають малу вагу. Чим тонша ліска, тим далі можна закинути ультралайтову приманку.

Діаметр волосіні

Якщо застосовується монофільна волосінь, то її діаметр не повинен перевищувати 0,18 мм, а при виборі плетінки можна зупинитися на діаметрі 0,12 мм, але не менше.

Котушка

При виборі котушки слід враховувати лад вудилища. Якщо застосовується жорстке вудилище, то котушка повинна мати надійний, якісний фрикціон. Це потрібно для того, щоб котушка так само брала участь в процесі виведення риби, інакше з фореллю впоратися важко. При цьому, фрикційне гальмо повинно бути налаштованим під певну вагу риби, з урахуванням товщини жилки. Тоді будуть згладжуватися потужні ривк. Що стосується дрібних особин, то особливих проблем при їх ловлі не спостерігається.

Щоб риба швидше виявлялася поруч з рибалкою, слід вибирати котушку з великим передавальним числом. Таким характеристикам відповідають котушки з передавальним числом 5: 1.

Снасті для ловлі форелі нахлистом

Нічого особливого в цій снасті немає, хоча багато хто вважає її незручною і складною у використанні. Єдине, що потрібно від людини – це точно закидати приманку, ну і бажано далеко. Як правило, нахлист освоюють за кілька днів тренувань. Крім цього, снасть має свої особливості, пов’язані з конструкцією і призначенням. І тут дуже важливо правильно підібрати всі елементи снасті.

Вудилище

Довжини бланка 1,7-3 м цілком достатньо для лову форелі. Довге вудилище відмінно підходить для лову на водоймах, де відсутні берегові зарості і лову риби нічого не заважає. Ідеальний варіант – це рибалка на платному ставку, де берег облаштований і створені всі умови для нормальної риболовлі.

Якщо говорити про дикі водойми, то на них важко знайти ділянки на березі, де відсутня рослинність. Тому, доводиться підбирати бланк під конкретні умови.

Клас нахлиста

Нахлистові снасті поділяються на класи. Для лову форелі цілком підійдуть снасті 3-7 класу. Для початківців можна порадити снасть 5-го класу. Це середній клас: снасть не легка, але і не важка.

Шнур для нахлиста

Цей елемент повинен відповідати класу нахлиста.

Шнур для нахлиста

Повідець

Цей елемент снасті має свої особливості. Довжина повідця вибирається залежно від довжини вудилища: якщо довжина вудилища 2,4 м, то і довжина повідка повинна бути такою ж – 2,4 м. При цьому, товщина повідця зменшується у напрямку до приманки. Для цього, поводок ділиться на 4 частини і кожен відрізок зв’язується між собою волосінню різного діаметру.

Наприклад, поводок довжиною 2,4 метра ділиться на 4 частини і у нас виходить 4 відрізка, довжиною по 0,6 метра. Тепер під кожен відрізок підбирається своя волосінь. Наприклад, перший відрізок, довжиною 0,6 м, який знаходиться ближче до кінця вудилища, складається з волосіні, товщиною 0,35 мм. Другий відрізок – 0,24 мм, третій відрізок – 0,18 мм і останній відрізок, до якого кріпиться приманка – 0,14 мм. В результаті вийде, що на кінці вудилища знаходиться найтовстіший відрізок волосіні, а біля приманки – найтонший. Дуже важливо пов’язати всі відрізки якісними і надійними вузлами.

Поплавкова снасть для ловлі форелі

Вудилище

Може бути використано саме звичайне вудлище, на кшталт того, яке застосовується при лові карася. Якихось особливих вимог не висувають, за винятком легкості. Адже ловля форелі – це часті закидання і постійні переміщення по берегу. Природно, що краще мати сучасне, легке і міцне вудилище з карбону, якщо дозволяють кошти.

Волосінь

Товщина волосіні становить від 0,2 до 0,25 мм і залежить від величини форелі, яка трапляється на гачок. Гачки №№ 6-8 цілком підійдуть для риболовлі. Оскільки форель риба обережна, то більше одного гачка прив’язувати до снасті не рекомендується. При ловлі форелі використовується повідець, довжиною близько 20-ти см.

Не завадить котушка з фрикціоном, на шпулю якої намотується близько 50-ти метрів волосіні. Це дозволить витягти будь-який екземпляр форелі.

Донна снасть для ловлі форелі

Ловити форель можна і на донну снасть. Сьогодні це називається ловити на фідер. Насправді – це одне і те ж. Відмінності полягають лише в комплектації снасті. Як правило, донна снасть комплектується фідерним вудилищем і безінерційною котушкою з набором корисних функцій.

Волосінь діаметром 0,2-0,3 мм, з повідцем на кінці, товщина якого становить 0,15 мм.

Бажано вибирати якісні гачки №№ 6-8 відомих фірм. На гачках не можна економити ні в якому разі, тим більше, що цей елемент снасті найдешевший, в порівнянні з іншими складовими.

Про способи лову інших риб читайте на сайті.

Снасті для ловлі форелі
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *