Оснащення для ловлі карася влітку ⚓ Рибалка, риба і риболовля

Оснащення для ловлі карася влітку

Оскільки стаття розглядає питання лову карася влітку на поплавкову вудку, то на цьому і слід загострити увагу. Незважаючи на те, що ця снасть вважається найбільш простою, все одно у деяких рибалок, особливо початківців, є достатня кількість питань. Застосування поплавкової вудки передбачає постійну роботу з вудилищем, а це навантаження на руки. Комфортні умови риболовлі, тим більше при ловлі карася, залежать від того, наскільки легке вудилище. Для результативності риболовлі слід віддати перевагу тонкому оснащенню, так як карась вважається обережною і полохливою ​​рибою.

Вибір вудилища на карася

До вибору вудилища для лову карася слід підійти дуже серйозно, оскільки його довго доведеться тримати в руках. Крім цього, потрібно враховувати умови риболовлі, які можуть вплинути на довжину вудилища. При цьому, потрібно пам’ятати, що чим довше вудилище, тим воно важче, та й працювати з ним набагато важче, особливо при наявності берегової рослинності.

Найоптимальніша довжина вудилища при лові з берега – 5 метрів. Вибираючи вудилище, краще віддати перевагу типам, виготовленим із сучасних, легких, але досить міцних матеріалів. Так, вони коштують дорожче, але тут, є за що, платити гроші – за комфорт.

Купуючи вудилище, слід його розкласти і спробувати його в дії. Якщо вудилище, навіть сучасне, здасться незручним або важким, то краще зайнятися пошуком іншої моделі. Можливо, що у нього неправильно відрегульований центр ваги, який повинен знаходитися ближче до ручки.

Якщо передбачається ловити карася з човна, то довге вудилище не знадобиться. Чи не на всіх водоймах можна ловити рибу з берега. Особливо, це стосується диких водойм, береги яких практично недоступні через зарості рослинності. До того ж рибалка з човна дозволяє обловити будь-які місця на водоймі.

Вибір котушки на карася

Підбираючи снасті для лову карася, котушка не є обов’язковим елементом. Можна скористатися класичним глухим оснащенням, просто закріпивши волосінь на кінці вудилища.

Рибалки використовують як прості інерційні, так і прості, безінерційні котушки лише для того, щоб на них зберігалися надлишки волосіні. Запас волосіні ніколи не завадить, особливо при лові в складних умовах, коли без зачепів обійтися вельми важко.

Котушка так само знадобиться при далеких закидах, коли карась знаходиться далеко від берега.

Наявність котушки, тим більше безінерційної, значно ускладнює снасть. Тому, доведеться скористатися спеціальною підставкою, що не завжди зручно, особливо, якщо карась часто клює. Можна уявити таку ситуацію, що карась починає клювати відразу після закидання, коли часу немає на то, щоб покласти вудку на підставку. В такому випадку, на протязі дня руки втомляться на стільки, що рибалка буде не в радість.

Вибір волосіні (жилки) на карася

Товщина волосіні так само відіграє важливе значення при лові карася. Більшість новачків намагається оснастити свою вудку більш товстою волосінню, що серйозно позначається на кількості покльовок. Карась, як і будь-яка інша риба, поводиться обережно і його може насторожити товста волосінь, а точніше грубе оснащення.

Якщо вудку оснастити тонкою волосінню, то результативність риболовлі зросте в рази. Природно, що потрібно враховувати можливість клювання великими екземплярами, хоча це буває дуже рідко.

Для лову карася більше підійде волосінь від 0,12 до 0,2 мм. Навіть волосінь, товщиною 0,12 мм зможе запросто витримати карася, вагою до 2-х кілограмів, якщо правильно його виводити. Техніка лову і досвід відіграють не останню роль, оскільки від цього залежить цілісність снасті.

Вибір гачків на карася

Для лову карася відмінно підійдуть гачки №№16-10 за міжнародною шкалою розмірів. Вибирати більші гачки не має сенсу, оскільки в більшості випадків ловляться особини вагою не більше 200 грамів. Примірники масою від 0,5 кг трапляються на гачок вельми рідко, але і цих номерів досить для їх лову.

Вибір поплавця (поплавка) на карася

Для лову карася більше підходять чутливі поплавці, типу «гусячого пера», оскільки клювання карася досить обережні. Іноді доводиться здійснювати підсічки при найменшому натяку на клювання. Поплавці у вигляді «гусячого пера» або «олівця» відрізняються найвищою чутливістю. Це дозволяє своєчасно зреагувати на клювання.

Природно, що для більш далеких закидів доведеться використовувати більш важкі поплавці, оскільки звичайні чутливі, які практично не мають ваги, навряд чи вдасться далеко закинути. При ловлі на донну снасть поплавок не потрібен. Для визначення клювань тут використовуються як звичайні, так і електронні сигналізатори поклевок, про які ми писали тут. А взагалі, техніка лову на донки дещо відрізняється від техніки лову на звичайну вудку з поплавцем.

На закінчення.

Літня риболовля – це незабутнє заняття, від якого людина отримує максимум задоволення і користі. Більшість любителів риболовлі віддають перевагу саме літній риболовлі, оскільки тут можна не тільки половити рибки, але і відпочити. Причому, на літню риболовлю можна виїхати всією сім’єю і перебувати біля водойми скільки завгодно. Літня риболовля не вимагає серйозної екіпіровки, в порівнянні з зимовою, так і можливості літньої рибалки набагато вище, оскільки можливе використання більш широкого асортименту снастей, не рахуючи, звичайно ж, браконьєрських.

Оснащення для ловлі карася влітку
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *