Все про спінінгову снасть на судака | Рибалка, риба і риболовля

Спінінгова снасть на судака

Спіймати цю рибу – це мрія кожного рибалки, що займається ловом хижака, в тому числі і судака. Мало того, що це смачна риба, так вона ще й дивовижна. Судак веде, в основному придонний спосіб життя. Перебуваючи в абсолютній темряві, він прекрасно бачить свою жертву. Він переважно полює в нічний час.

Щоб зловити цього нічного хижака, слід правильно підібрати снасті, в залежності від способу його лову, а також особливостей водойми.

Спінінга снасть для лову судака складається з наступних основних елементів:

  • спінінгове вудилище;
  • безінерційної котушки;
  • основної жилки;
  • приманки.

Підбір вудилища

Спінінгова риболовля характеризується тим, що потрібно постійно здійснювати закидання. Щоб рибалка з відпочинку не перетворилася на нудне заняття, яке відбирає багато сил і енергії, слід правильно вибрати вудилище. Воно повинно бути легким і зручним.

Довжина вудилища вибирається в межах 2,4-3 метра. Чим далі планується закидати приманку, тим довше вудилище має бути. Якщо передбачається рибалити з човна, то досить спінінгового вудилища довжиною 1,8 метра.

Тест вудилища – не менше 50 г, так як доводиться ловити рибу на значній глибині (5-6 м), застосовуючи важкі приманки. Застосування легких приманок не виправдане через те, що вони швидко зносяться течією від точки лову. Мінімальний тестовий показник – 10 м.

Підбір котушки

Для рибалок-початківців досить підібрати недорогу котушку, яка має мінімальні функціональні можливості. Ловля судака не вимагає тонких налаштувань снасті. Згодом, коли прийде досвід, можна вирішити питання на користь застосування якіснішої, дорожчої котушки. В даному випадку, краще мати якісне вудилище, оснащене волосінню і гострими гачками.

Як правило, в наш час більшість спінінгістів встановлюють безінерційні котушки, як зручніші і дешевші, порівняно з мультиплікаторними, наприклад. Хоча, останнім часом, частина спінінгістів віддає перевагу мультиплікаторним котушкам. Наскільки це виправдано, вирішувати рибалці. При виборі слід звертати увагу на матеріал виготовлення: металеві котушки надійніші і довговічніші.

Якщо взяти за основу класифікацію Shimano, то розміру 2500-3000 цілком достатньо. Для риболовлі на судака підійдуть такі моделі:

  • Shimano Catana 2500FA;
  • RED ARK 10300 або 10200;
  • Shimano Firеblood 2500FA;
  • Jimmi Morrisоn;
  • Spro Red Ark 3000.

Підбір волосіні для спінінга

Наскільки відомо, плетена волосінь має найкращі характеристики в плані оснащення спінінга. Вона міцніша, ніж монофільна волосінь і має мінімальний коефіцієнт розтягування, що робить спінінг чутливішим до клювання.

До того ж, ця волосінь дозволяє без проблем здійснювати далекі кидки, що дуже важливо. Товщина плетеного шнура може перебувати в межах 0,12-0,18 мм, в той час, як діаметр монофільної волосіні може бути 0,16-0,35 мм. Вибір волосіні залежить від умов лову, а також від величини риби, яка може клюнути.

Про приманки

Цікава та корисна інформація про риболовлю тут:

https://top-shimano.com.ua/

Спінінгова снасть на судака
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *