Як є види ловлі щуки на живця | Рибалка, риба і риболовля

Види ловлі щуки на живця

Спіймати щуку на живця реально, використовуючи різні техніки лову. При цьому, кожен спосіб лову хижої риби відрізняється один від одного, хоча і незначно. Особливо важливо, не дивлячись на варіанти застосування оснасток, знати характер поведінки зубастої хижачки, тоді можна розраховувати на позитивний результат риболовлі. Вибір перспективного місця грає дуже важливу роль. Хочете взнати про таку рибу як щука більше? Читайте тут.

Для лову щуки на живця можливо застосовувати такі снасті:

 • Кружки.
 • Донні вудки.
 • Ходову донку.
 • Поплавкову живцеву вудку.
 • Літні жерлиці.

Нижче в статті можна більш детально дізнатися, чим відрізняються подібні снасті один від одного і, як на них зловити щуку.

Ловля на кружки

На кружок щуку ловили ще наші діди і прадіди, тому спосіб лову знайомий багатьом рибалкам. Для результативної риболовлі використовується кілька кружків, які встановлюються в різних точках водойми. Коли щука бере живця, то він перевертається, сигналізуючи про клювання. Коли рибалка підпливає до кружка, то щука вже встигає заковтнути приманку. Рибаку залишається тільки зробити підсічку і витягнути хижачку з води.

До переваг подібного способу ловлі слід віднести:

 • Снасть можна встановити в будь-якому перспективному місці водойми, враховуючи особливості рельєфу дна, а також наявності водної рослинності.
 • Кружки відрізняються простотою конструкції, тому навіть недосвідчений рибалка зможе розібратися в їх пристрої.
 • Як варіант, кружки можна придбати в спеціалізованих торгових точках або на ринку.
 • Вони відрізняються високою ефективністю, не дивлячись на простоту конструкції.
 • Снасть проста, тому для її виготовлення досить використовувати доступні підручні засоби у вигляді пластикових пляшок. Цього сміття в наш час предостатньо!

Слід також звернути увагу на істотний недолік цього способу риболовлі – наявність будь-якого плавзасобу. На жаль, не кожен рибалка здатний придбати човен, хоча цей елемент риболовлі є мрією будь-якого рибалки.

Ходова донка

Ця снасть дозволяє ловити хижачку з берега, коли у водоймі її багато і вона більше розподілена по прибережній зоні. Серед плюсів такого методу можна відзначити:

 • Високу мобільність, оскільки у рибалки є можливість вільно переміщатися по березі, в пошуках щуки.
 • Використання легких снастей і досить простих, дозволяє відчути рибалці весь азарт від риболовлі.
 • Можливість закинути приманку в важкодоступні місця, де багато підводних сюрпризів.

Як правило, ходову донку використовують в основному влітку, хоча це можна робити і восени, але не глибокої, поки щука ще не пішла на глибину. Переваги риболовлі з берега в тому, що не потрібно мати плавзасіб, який в наш час коштує чималих грошей.

Літні жерлиці

Вважається, що жерлицЯ – це зимова снасть для лову щуки, але деякі рибалки, трохи її модернізувавши і спростивши, застосовують для лову щуки з берега влітку. Ця снасть дозволяє так само обловлювати прибережні ділянки акваторії водойм, причому найчастіше досить складних.

Літню жерлицю не складе великих труднощів змонтувати своїми руками. При цьому це по плечу будь-якому рибалці, навіть самому недосвідченому, причому на це не буде потрібно багато часу. Літня жерлиця встановлюється в будь-якому зручному місці, а поки вона стоїть, рибалка може ловити рибу на поплавкову вудку, а точніше – ловити на живця, як щуку ловити на живця, розказували тут. Час від часу просто можна поглядати на жерлицю, щоб своєчасно відреагувати на клювання.

Ловля щуки на поплавкову вудку

Ловля на цю снасть має деяку схожість з ловом на ходову донку, але в цій снасті присутній поплавок в якості сигналізатора клювання. Для цієї техніки лову використовуються вудилища, не коротші 4-х метрів, а з довжиною вудилища більше 6 метрів риболовля може виявитися проблематичною. Якщо щука знаходиться на значній відстані від берега, то краще скористатися спінінгом, який дозволяє закинути приманку на значну відстань. В іншому випадку, ловля на поплавкову снасть нічим не відрізняється від звичайної рибалки, хіба що доведеться підібрати надійне вудилище.

Донні снасті

Існує чимало варіацій виготовлення донних снастей, які застосовуються в конкретних умовах.

Як правило, донна снасть – це стаціонарна снасть, причому досить проста по конструкції. Незважаючи на свою простоту, снасть відрізняється чудовими уловами, причому не тільки по відношенню до щуки, але і до інших видів риб. Як правило, донні вудки в основному застосовуються для лову такої риби, як лящ, сазан, плотва та інші.

Гумка – це ще один різновид донної снасті, хоча ловити щуку на цю снасть досить проблематично. Гумка встановлюється в одній перспективній точки водойми і часті переміщення з нею по березі водойми просто ні до чого: її непросто встановити і так само непросто зібрати, а це зайва трата часу.Більше про інші види риб тут
https://top-shimano.com.ua/

Види ловлі щуки на живця
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *