Судак. Ловля і поширення судака. | Рибалка, риба і риболовля

Судак. Ловля і поширення судака.

Зовнішній вигляд судака

Судак – риба сімейства окуневих з роду лучеперих. Довгий корпус із загостреною головою, зуби ікловидні і гострі, покрив луски щільний, частково закриває зяброву кришку. Плавці на спині злегка розділені проміжком або межують між собою. Спинку судак має зеленувато-сіру, білу черевну частину, на боках є смуги бурого або чорного кольору. Плавці хвостові і спинні покриті чорною брижами,
плавнички, що залишилися мають блідо-жовтий відтінок. Довжина тулуба доходить до 70 см, а середня вага становить 3-6 кг. Деякі особини досягають 100-130 см, маса таких риб може доходити до 18-20 кг. Загострена форма рила судака надає схожість з щукою або великим окунем, що ще більше підкреслює образ життя хижої риби.

Ловля судака


Плідна ловля судака залежить не тільки від періоду року, а й від часу доби. Головна пристрасть рибалки – зловити екземпляр побільше, а таку велику рибу потрібно вміти ловити. Перше, що необхідно зайнятися, це знайти потрібний водойму і виключити варіанти клювання дрібних рибин. Допоможуть вам у цьому приманки досить великих розмірів. Велику особина зловити значно важче, тому що у неї сильніше розвинені почуття страху і небезпеки. А тому ховаються вони, в основному, в самих затишних куточках і там, де існує менша ймовірність появи рибалок.

У нерест судак виходить з зимового притулку і рухається до місць рясного скупчення малька. А починається ікрометання в період танення льоду та підвищення температури до 10 градусів Цельсія. Терміни нересту припадають на квітень – травень в залежності від району проживання. В такий час можна рибалити з човна, а після очищення води, можна ловити з суші.

Види і місця проживання

Види судака переважно залежать від місць його проживання. Так, наприклад, на території України, Росії не можна зустріти певний різновид цієї риби:

Жовтий або світлоперий

Жовтий або світлоперий судак поширений в північних і західних частинах Канади, а також сурогатно заселений по всіх штатах США;


Звичайний

Судак звичайний найбільш відомий жителям східних країн Європи і народів Азії, а також населяє річки Азовського, Аральського, Чорного, Балтійського і Каспійського морів. Часто водиться в озерах та інших опріснених місцях перерахованих морів;

SAMSUNG CSC

Волзький

Волзький або берш тулиться в гирлах Каспійського та Азовського морів;

Морський

Морський судак, відповідно, населяє моря Чорного і Каспійського басейну;

Канадський

Піщаний або канадський судак переважає в озерно-річкових потоках і водосховищах Північної Америки.


Судаки населяють більшу частину великих водних магістралей, озер і незабруднених водойм Європи. Хижак віддає перевагу воді хорошої якості і мілководним ділянкам з підвищеною температурою, де завжди є велика кількість кормової бази. У таких місцях судак швидкими темпами досягає великих розмірів.

Така хижа риба любить харчуватися лежачи на дні, що плазує або плаваючими невеликими істотами. Особливо вважає за краще раків і йоржів в період їх численної появи. Іноді хижак може вживати в їжу навіть мертвих вугрів і власний приплід. Зважаючи на це, для лову судака часто потрібно застосування особливих штучних приманок. Головна проблема рибалки обумовлюється тим, що потрібно вчасно розібратися, де і яка приманка може знадобитися. А тому перед тим, як ловити судака, необхідно досконально вивчити вибране водосховище і дії мешканців.

Кращі приманки на судака


Кращими приманки послужать моделі корму, який переважно поширений в даному місці. У разі якщо це рачки і йоржі, то наживку потрібно придбати блідо-коричневого відтінку. Коли судак харчується власним потомством, потрібен варіант, відповідний формам і розмірам молодняка. Під час нересту вугор буває вкрай необережний, а тому часто стає здобиччю судака. В даному випадку потрібна силіконова тонка наживка темних відтінків довжиною 14-20 см.

Воблер

Воблер – основна принада для лову хижака. У період літнього сезону він дає особливо хороший результат, так як судак активно полює на мілині, перекатах або плесах. Але, в цьому випадку також важливо правильно підібрати воблер і детально обстежити ним місцевість. Оптимальний варіант для великих відстаней. Різні варіанти воблера призначені для лову судака на різній глибині.

Джиг

Джиг є ефективним варіантом в період, коли судак особливо розбірливий. Принади для джиг-спінінга також відрізняються розмірами і кольорами, які йдуть в комплексі з віброхвостами, твістерами і джиговою проводкою. Залежно від бажаного трофею слід підбирати відповідний розмір наживки і техніку лову.

Живець

Живець – популярний варіант лову за допомогою живої наживки. Зазвичай застосовують подовгастого живця довжиною до 12 см, частіше за все це окунь, йорж, піскар, уклейка, тюлька, плотва. При ловлі на живця слід враховувати погодні умови, так, наприклад, полювання з вудкою і поплавком є ​​переважною в умовах штиля . Але в досить вітряну погоду поплавок краще витягти.


Блешня

Блешня використовується в залежності від пори року. У зимовий час слід віддавати перевагу падаючим вертикальним блешням, які мають обтічну форму і зміщений внизу центр тяжкості. Влітку ж більш ефективні приманки, які обертаються і коливаються довжиною 6-10 см.


З правильно підібраним пристосуванням у вигляді всіляких жерлиць, балансирів, тролінг, мормишок, і т.д. ловити судака можна цілий рік. Експериментувати з тим, на що краще клює хижак, краще в теплий сезон. Однак, варто пам’ятати, що в Україні, в період нересту риб вводиться заборона на ловлю.

Про інші види риб, читайте на нашому сайті
https://top-shimano.com.ua/

Судак. Ловля і поширення судака.
5 (100%) 6 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *