Які є техніки лову судака на балансир | Рибалка, риба і риболовля

Техніка лову судака на балансир

Багато рибалок, які використовують для лову судака балансири, стверджують, що основа техніки лову на балансир – це паузи різної тривалості. Особливо це стосується новачків, які невпевнено працюють з балансиром і знаходяться в постійному пошуку техніки лову. Детальніше що таке балансир.

Якщо під час гри балансиром робити паузи, то є ймовірність того, що судак клюне, якщо він знаходиться поруч з приманкою. Тривалість пауз може досягати 30 секунд і більше, аж до однієї хвилини. Після ряду рухів балансира, слід робити паузи.

Навіть при ідеальній грі приманки, але без пауз, ніякий судак нею не зацікавиться. В такому випадку можна залишитися зовсім без улову. Справа в тому, що хижак атакує приманку саме в момент паузи. Не важко здогадатися, що під час зупинки потенційної жертви у хижака підвищуються шанси бути зі здобиччю. Це розуміє навіть судак. Тому, родзинкою техніки лову на балансир є якраз пауза.

У зимовий період, коли риба малоактивна, більше підійдуть не розмашисті рухи, а короткі і різкі ривки, довжиною в 10-15 см. Такі рухи повторюються протягом 1-2 хвилини. Якщо клювання нема, то можна застосувати іншу тактику. Якщо й вона не дала ніяких результатів, то краще перейти до іншої лунці.

Як піймати судака на балансир

Слід зазначити, що технік лову на балансир досить багато і у кожного рибалки є своя техніка, якою він завжди користується. В даному випадку є величезні можливості для експериментів. Можна робити плавні підйоми, аж до 1 метра і такі ж плавні спуски. При цьому можна не торкатися дна, а можна і постукати по дну.

Під час спусків і підйомів, можна виробляти дрібні або середньої величини посмикування, в процесі яких формуються своєрідні сходинки. Якщо час від часу стукати по дну, то можна зацікавити судака, що знаходиться на значній відстані, так як він легко визначає, звідки виходять вібрації. При цьому з дна піднімається хмара каламуті, і судак обов’язково це помітить, завдяки своєму унікальному зору.

Незважаючи на те, що судак перебуває в безпосередній близькості від дна, він іноді піднімається у верхні шари, якщо бачить, що є чим там поживитися. Якщо клювань немає на глибині, то можна спробувати підняти приманку вище і пограти нею. Можливо, що судак вирішив змінити своє місце знаходження і піднявся трохи вище. Це може бути ще й тоді, коли на вулиці потепління або атмосферні умови сприяють цьому.

Як вже було сказано вище, не слід витрачати свій дорогоцінний час на знаходження біля однієї лунки, азарт, звичайно, є азарт, але потрібно подумати і про результат. Близько 10 хвилин достатньо для того, щоб зрозуміти, що потрібно змінити лунку. Чим швидше буде проводитись пошук стоянки судака, тим більше можна розраховувати на успіх.

У разі клювання можна триматися на цьому місці або пробувати обловлювати прилеглі лунки, не йдучи від цього місця далеко. Ця область може перебувати в діаметрі 10-15 метрів. При знаходженні судака є велика ймовірність зловити не одну особину, а кілька. Хіба що судака може щось налякати, і він покине це місце, йдучи на інше в пошуках їжі.

Про інші техніки риболовлі знайдете на нашому сайті:

https://top-shimano.com.ua/

Техніка лову судака на балансир
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *