Як зробити технопланктон самостійно | Рибалка, риба і риболовля

Технопланктон своїми руками

У наш час технопланктон можна зустріти в будь-якому спеціалізованому магазині. Незважаючи на це, багато рибалок практикують виготовлення цієї приманки самостійно, з підручних засобів. Як правило, досвідчені рибалки всі основні інгредієнти знаходять у себе на кухні.

До появи технопланктону, товстолобика намагалися ловити на різні насадки рослинного походження. Це були кубики зі свіжих огірків, молодий очерет, суцвіття огірків і т.д. З появою технопланктону змінився загальний підхід в риболовлі на товстолобика. Тепер його стало ловити легше. На жаль, висока вартість діжок, насторожує багатьох рибалок і підштовхує на різного роду експерименти. Для наших рибалок головне – це ідея, а вирішити її і втілити в життя існують різні способи, чим вони і займаються.

Характеристика технопланктона

Технопланктон виготовляється у вигляді діжки, яка при потраплянні у воду, веде себе досить своєрідно. Потрапляючи у воду, складові починають повільно розчинятися, створюючи величезну хмару з дрібних частинок, які дуже любить товстолобик.

Діє пресована діжка дуже просто: на оснащенні розташовуються гачки на повідках, що мають різну довжину. Коли з’являється об’ємна харчова хмара, гачки розташовуються всередині неї. Товстолобик, засмоктуючи технопланктон, засмоктує і гачки.

Приманка досить універсальна і її можна застосовувати на будь-яких водних горизонтах, в тому числі і на дні.

Але для цього:

  • Якщо передбачається ловити рибу з дна, то краще взяти, швидкорозчинні діжки, з періодом розпаду до пів години.
  • При лові на поплавкову вудку або в умовах, коли риба поводиться пасивно, бажано підбирати щільні діжки, з періодом розпаду до декількох годин.

Склад технопланктону

Випускається технопланктон з різними інгредієнтами. Тому, є можливість підібрати приманку під свої умови лову.

Якщо при приготуванні приманки діжки погано пресуються, то в них необхідно додати трохи води. Кількість води розраховується виходячи з витрат на приготування однієї діжки: її необхідно близько пів грама.

Для зменшення швидкості розкладання приманки у воді, до складу слід ввести крохмаль або рисове борошно. При цьому, потрібно бути обережним, так як їх передозування призводить до зворотного ефекту: діжка буде розчинятися набагато швидше.

Наповнювач

Цей інгредієнт відіграє основну роль в приготуванні якісних діжок. В основному, для цієї мети вибирається вівсяне, кукурудзяне, гречане, горохове або пшеничне борошно. Якщо є можливість, то в основний склад можна ввести сухарики, подрібнивши їх до стану борошна.

Приготування технопланктону не вимагає ретельного дотримання пропорцій. Найголовніше – це ретельна обробка кожного інгредієнта, хоча риба може проігнорувати будь-який аромат. Наприклад, сухарики або печиво багато рибалок рекомендують підсмажити на сковорідці для яскравішого аромату. Крім цього, вівсяне борошно здатне створити саме таку кормову хмару, яка необхідна.

Клейова основа

Клейова основа необхідна для того, щоб приманка мала певну міцність. Незважаючи на це, вона не повинна ускладнювати процес розпаду приманки на дрібні частинки.

У домашніх умовах можливе застосування:

  • Мальтодекстрину.
  • Декстрину.
  • Цукрової пудри.
  • Сухого молока.
  • Сухих вершків.

Наявність клейової основи повинна становити не більше 10% від всіх інгредієнтів.

Читайте все про риболовлю на нашому сайті.

Технопланктон своїми руками
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *