Товстолобик. Товстолобик це срібний короп?

Товстолобик. Товстолобик це срібний короп?

Товстолобик мешкає в акліматизований в європейській частині країни і в Середній Азії. Цінний об’єкт ставкового рибальства. Тримається зграйками на розливах, тихих плесах з рослинністю. Досягає довжини 1 м і маси до 16 кг. Плодючість 490т- 540 тис. ікринок. Ловиться поплавковою і донної вудками на капустянку, конюшину, щавлевий листок, зелений горошок, шматочки огірка.

 Тіло у товстолобика досить високе, помірно довге. Голова широка. Очі розташовані нижче середньої лінії тіла. Рот верхній, великих розмірів. Зяброві тичинки зрослися, утворивши фільтруючі стрічки. Спина оливково-сірого кольору, боки сріблясті, черево білясте. Луска у товстолобика дрібна, іноді з чорними цятками. Черевні і анальні плавники злегка жовтуваті, інші світло-сірі. Толстолобик – риба зграйна.

Де водиться товстолоб?

Білий товстолобик віддає перевагу ділянкам водоймам з мулистим або піщано-мулистим дном, порослим м’якою водною рослинністю. Глибина в таких місцях не перевищує 3-3,5 м. На світанку, а іноді і перед заходом сонця зграї цих риб підходять до берега, де, дотримуючись кордону глибини і мілини, повільно переміщаються від одного острівця рослин до іншого. Коли ж сонце піднімається над горизонтом, товстолобики, залишаючи прибережну зону, йдуть подалі від берега. У місцях відкритої води вони тримаються на піщаних мілинах і плесах з не сильним плином. Імовірність зустріти риб на таких ділянках зростає, якщо є поруч перекати, а на краю обмілини поросли ніжними водоростями. При різкому шумі, товстолобики вистрибують з води, прямуючи потім в найближчі схованки.

Як клює товстолоб?

Деякі рибалки використовують цю особливість їх поведінки при пошуках місць стоянок риб. Деякий час по тому риби повертаються на колишнє місце, де їх вже чекає вдало закинута приманка. Для лову товстолобика використовують будь-які насадки рослинного походження. Одна з найбільш уловистих – злегка відварений молодий горошок (можна використовувати консервований). При цьому деякі рибалки маскують гачок шматочками нитчастих водоростей. Товстолоб починає ловитися в кінці травня і клює до вересня. Найкращий кльов з середини червня до кінця липня. Вночі клює рідко, хоча клювання не виключені. Починає тихесенько, мляво і неохоче клювати з 6-00. З 8-00 до 12-00 головне не забути послабити фрикціон на котушці. Після клювання загасає і клювання до кінця дня періодичні по одній дві “покльовки” на годину. Клювання у товстолоба дуже сильні, якщо ви не розслабите фрикціон можна втратити вудку.

Місце риболовлі товстолоба


Вибирати місце риболовлі не складно. Для початку потрібно вибрати місце з кам’янистим, піщаним або глиняним дном, з глибиною не більше 4 метрів кращої варіант 2 – 3 метри. Багато що залежить і від вітру. Він повинен бити зустрічний, а краще якщо він дме в невелику затоку. Хочу зауважити что в штиль товстолоб не клює. Приманка в пружині повинна бути ідеально заліплена, тонкий гачок, до того ж дуже міцний і тонкий помітний поводок. Кілька слів про особливості лову. Необхідно добре вивчити водойму – де «гуляє» товстолобик, в який час годується. Риба ця в глибоких ямах корм не шукає, так що треба шукати горбики, горбки, височини на дні. Улюблене місце товстолобика – мілководді далеко від берега. Так що підгодовувати і годівницю «класти» треба не в ямці, а на височині, на брівці.

Товстолобик. Товстолобик це срібний короп?
5 (100%) 6 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *