Як піймати судака на ратлін | Рибалка, риба і риболовля

Типи ратлін та способи лову на них судака

Штучні приманки поділяються за деякими ознаками:

  • За вагою.
  • По типу.
  • Залежно від фірми виробника.
  • За забарвленням.
  • За конструкцією дзвіночка.
  • За розмірами.

Вибираючи ратлін, слід звертати свою увагу на ці фактори. Багато хто стверджує, що судак більше любить приманки з плавними вигинами. Насправді це не так, і тут дуже важливі як форма, так і розмір, а також забарвлення і конструкція дзвіночка.

Частина любителів полювання на судака стверджують, що судак цікавиться ратлінами, які мають яскраві кольори і довгий ніс. Хоча інша частина рибалок – цю думку спростовує. Тому, є можливість на особистих пробах і помилках визначити, яким саме приманкам віддає перевагу судак. Адже риба непередбачувана і, розраховувати кожен раз на успіх, застосовуючи один і той же вид ратліна, не слід.

Залежно від глибини водойми підбирається приманка відповідної ваги. Ратлін застосовуються в основному, на мілководних ділянках. Якщо планується ловити судака на глибоких ділянках, то вибирається відповідна приманка японської або китайської фірми.

Розмір ратліна підбирається виключно в результаті експериментальних закидів. Як було сказано вище, риба непередбачувана і кожен раз може цікавитися приманкою різного розміру. Іноді судак ловиться на приманки невеликого розміру, а іноді атакує 8 см моделі.

Колір приманки особливого значення не має, оскільки судак полює в темряві, тому можливе застосування як штучних, так і натуральних кольорів. Судак віддає перевагу приманкам сірих і білих кольорів.

Ратліни з дзвіночками застосовуються в умовах літньої рибалки, а для зимової риболовлі більше підходять тихі моделі.

Популярні ратліни

Lurefans Rattlesnake

Подібна модель обладнана кульками-дзвіночками, а також прорізами, розташованими з боків приманок. Прорізи створюють своєрідні вихрові потоки під час переміщення в товщі води, що робить його дуже ефективним. Цей вид ратлін розрахований на піймання судака.

Strike Pro

Це ратліни, що набули широкого поширення, завдяки своїй уловистості. Основний об’єкт лову – це судак. Виготовляються моделі тільки з високоякісних матеріалів, а величезна колірна гамма дозволяє задовольнити переваги будь-якого рибалки, навіть початківця.

Yo-Zuri

Це ратліни, якість яких вважається найвищою, серед безлічі виробників. Ратлін Yo-Zuri використовується для ловлі, як судака, так і щуки. В них прекрасні польотні характеристики і вони здатні занурюватися на значні глибини.

Правильний вибір ратліна

Вибираючи подібний тип приманки, слід орієнтуватися на наступні моменти:

  • На вагу приманки. Для риболовлі на ділянках з малою глибиною досить штучної приманки, вагою 13-15 грамів. При ловлі на великих глибинах підійде ратлін, вагою від 20 грамів.
  • На дзвіночок, який здатний не тільки приманити рибу, а й відлякати її. У зв’язку з цим, слід зупиняти свій вибір на моделях, де дзвіночок розташовується всередині приманки.

Способи ловлі судака на ратлін

Судак віддає перевагу повільному і рівномірному руху, з рідкісними ривками приманки.

Прискорення руху здійснюються через кожні 10-12 обертів котушки. Якщо у приманки прибрати задні гачки, то зачепів буде набагато менше, хоча зменшиться і її ефективність. Адже приманка проводиться практично біля самого дна, де багато підводних, причому непомітних сюрпризів.

Вибір місця і часу лову судака

Судак – це нічний мисливець, тому найрезультативнішою рибалка буде вночі. Активно судак клює влітку, а ось з приходом похолодання він перестає бути таким активним. Незважаючи на це, судак охоче клює і взимку. У цей період він знаходиться на глибині і знайти подібні місця не просто, тим більше, якщо водойма незнайома. Але тут можна скористатися таким помічником рибалки, як ехолот.

Ратліни поступово, але завойовують довіру рибалок. Головне, це навчитися правильно його застосовувати. Як правило, не маючи належного досвіду застосування тієї чи іншої приманки, не слід розраховувати на результативну рибалку.

Всі секрети риболовлі на нашому сайті
https://top-shimano.com.ua/

Типи ратлін та способи лову на них судака
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *