Як доглядати за коропами кой | Рибалка, риба і риболовля

Утримання та розмноження коропів кой

Коропи кой, в першу чергу відрізняються своїм строкатим забарвленням, тому звичайні акваріумні або ставкові рибки виглядають на їхньому тлі досить просто і малопомітно. Коли здійснюється пересадка особин зі ставка в акваріум, то спочатку рибки поводяться досить обережно. При цьому молоді особини звикають значно швидше. Щоб процес адаптації відбувався набагато швидше, до коропів кой можна підсадити рибок інших видів, таких як гірчак, сом, форель, золотих рибок, пічкурів і т.д.

Розмноження і потомство

Досить складно визначити, до якої статі належать ті чи інші особи, поки вони не досягнуть статевої зрілості. Досягнувши довжини 25 см, особини готові до розмноження. Щоб визначити, яка особина самка, а яка самець, слід звернути увагу на грудні плавці, які візуально більші у самців, а самки відрізняються більшим тілом. Іншими словами, самки вгодовані, що пояснюється необхідністю запасатися великою кількістю поживних компонентів, які забезпечують нормальне функціонування яйцеклітин.

Перед початком шлюбних ігор у самців на зябрових кришках з’являються нарости. Коропи кой, які населяють природні водойми, починають відкладати ікру в кінці весни або на початку літа. При цьому температура води повинна бути не нижче +20 градусів. Щоб вийшло якісне потомство з ошатним забарвленням, до однієї самки підсаджують не менше 3 самців. Перед початком ікрометання слід збільшити об’єм раціону харчування, збільшивши відсоток живого корму.

Дорослі особини можуть запросто з’їсти ікру і мальків, тому після нересту їх слід відсадити в інший акваріум. Десь, через тиждень з ікринок з’являються мальки, які тут же фіксуються за допомогою клейкої подушечки, розташованої на голові, до країв акваріума. Ще через пару днів вони стають самостійними і вільно плавають по поверхні і в товщі води. При цьому вони час від часу піднімаються до поверхні і ковтають порцію повітря.

Хвороби коропів кой

Якщо не дбати про рибок належним чином, то у них починає знижуватися імунітет, що призводить до ряду захворювань. Наприклад:

Коропова віспа. Це захворювання викликається вірусом герпесу. В результаті захворювання на тілі і на плавцях з’являються нарости, кількість яких постійно збільшується.

Весняна віремія коропових (SVC). Це захворювання викликається асцитом. В результаті захворювання тіло рибок роздувається і уражається плавальний міхур, який запалюється і починає кровоточити.

Найчастіше у коропів які з’являються протозойні паразити на кшталт:

  • Гофереллеза.
  • Криптобіоза.
  • Костіоза.
  • Хілодонельоз.
  • Іхтіофтіріоза.

Досить часто коропи які піддаються атакам різних бактерій, таких як псевдомокос, аеромокос, а також епітеліоцистоз. Подібні ураження рибок супроводжуються появою виразок і утрудненням дихання, що призводить до їх раптової загибелі.

Більше цікавого про риболовлю тут:
https://top-shimano.com.ua/

Утримання та розмноження коропів кой
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *