Воблери вбивці щук | Рибалка, риба і риболовля

Воблери вбивці щук

Щуку можна ловити на різні приманки з використанням всіляких снастей. Для цього є, так звані, коливні і оберталки, а також широковідомі силіконки. Серед цієї безлічі принад можна знайти і воблери, які ніяк не можна назвати дешевими і доступними.

І все ж, більшість спінінгістів вважає, що найбільш уловистими приманками для лову щуки є воблери. А якщо точніше, то такими є воблери типу «мінноу». Вони вважаються найбільш підходящими, оскільки враховують особливості подібної риболовлі і поведінки щуки.

 
Незважаючи на це, зустрічаються й інші види воблерів, які не поступаються за уловістость, але статус воблерів вбивць щук займають саме воблери типу «мінноу».

Воблер для лову щуки навесні

Весняне від’їдання хижака – це явище, яке триває зовсім недовго і потрапити на нього дуже складно, оскільки терміни його настання вельми умовні, а значить – важко визначаються. З приходом весни щука поступово активізовується, але не до такої міри, щоб ганятися за потенційною здобиччю. У моменти, коли нереститься риба, щука намагається перебувати поруч з нерестилищами, де вона і чекає рибу, яка приходить на нерест. Подібний вид полювання для щуки не вимагає особливих зусиль. Як правило, риба метає ікру на мілководді. Тому, щуку слід шукати саме на дрібних ділянках, де вода прогрівається набагато швидше.

У післянерестовий період щуці необхідно відновлювати сили, тому вона буде реагувати на будь-які приманки. Після нересту вона починає займати звичні місця, які знаходяться в заростях очерету або очерету, а також в коренях та інших місцях, де вона може перебувати в засідці і де вона відчуває себе в безпеці.

Навесні, регулярно можуть атакувати приманки тільки статевонезрілі особи. Ближче до кінця весни і початку літа, коли хижачка вже відновила свої сили, її клювання стає стійко розміреним. У цей період вона починає перебирати приманками. Результативність риболовлі буде залежати від того, наскільки правильно підібрана приманка. При цьому, потрібно стежити за погодними умовами, щоб визначитися з характером проводки. При холодній погоді слід збільшувати тривалість пауз, а при теплій погоді щука поводиться набагато активніше. Вона швидше реагує на рухомі приманки, тому швидкість проводки можна сміливо збільшувати.

При лові навесні, слід зупиняти свій вибір на таких принадах:

EVERGREEN SLEDGE ESCARDA;
JACKALL SMASH MINNOW 110;
MEGABASS FLAP SLAP;
MEGABASS X-120;
MEGABASS Х-80 TRICK DARTER;
ZIPBAITS RIGGE 70 F / S;
JACKALL SQUAD SHAD.


Ловля щуки на воблери влітку

З настанням літа ловля щуки ускладнюється і вельми значно. До цього моменту вона вже відновилася і наїлася. Щоб її зловити, доведеться неабияк потрудитися, щоб зацікавити зубасту хижачку і спровокувати її на атаку. Влітку вона стає більш вимогливою до наживки: то вона клює на живця, то на коливну блешню, а то і на воблер. У цей період вона стає дійсно непередбачуваною, тому, нерви може вимотати неабияк.

У літні місяці щука починає активно харчуватися перед серйозними змінами погодних умов. Помічено, що щука активізується перед грозою. Передчуваючи подальші зміни погоди, щука стає не такою обережною і можна розраховувати на її упіймання. Навіть тоді, не слід мріяти про трофейну щуку, хіба що вдасться зловити особину вагою не більше 1 кг. Незважаючи на це, доведеться продемонструвати всі свої вміння працювати як зі снастю, так і в плані вибору приманок. Крім цього, знадобиться величезне терпіння і витримка.

Досвідчені спінінгісти, перш ніж здійснити перший закид снасті, уважно досліджують водойму на наявність перспективних місць. Справа в тому, що щука може перебувати лише там, де зосереджено більшість риб. Особливий інтерес представляють тихі вири або глибокі ями, де на дні можуть бути джерела з прохолодною водою. Не менш привабливими місцями можуть бути вири або глибокі вимоїни, а також нагромадження каменів уздовж берега. У прибережній зоні щука ловиться виключно в місцях, де є прибережні зарості.

Ці місця приваблюють зубасту хижачку для полювання. Тут вона може замаскуватися в траві і чекати, коли поруч пропливе рибка. Дуже успішною може виявитися проводка воблера по межі чистої води і водних заростей.

При наявності човна завдання значно спрощується, так як є можливість обловити всі перспективні місця. Незважаючи на це, з човна набагато складніше обловлювати різні ямки.

Ближче до кінця літа, хижачка активніше починає реагувати на живця. У цей період її активно ловлять на кружки. Клювання, при цьому, можуть слідувати одне за одним протягом усього світлового дня. Це можливо при сталій теплій погоді, а якщо погода зіпсується і піде дощ, то щука перестане клювати.

Зимова ловля щуки на воблери

Деякі рибалки, з приходом зими, відкладають в сторону спінінги і озброюються снастями для зимової риболовлі. При цьому, не всі водойми покриваються льодом, а деякі з них покриваються лише частково. Наступ зими характерно тим, що температура води знижується і у риби загальмовуються всі життєво важливі процеси. Незважаючи на це, є шанс зловити саме трофейний екземпляр.

Вирушаючи на риболовлю, слід віддати перевагу мілководним моделям, з малою глибиною занурення. Щоб перестрахуватися, можна взяти кілька моделей з глибиною занурення до 1 м і кілька примірників з глибиною занурення 2-3 м. Для подібних цілей підійде суспендер типу «Рапала».

Більше про воблери в наступній статті. А про щуку більше тут.

Воблери вбивці щук
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *