Що таке болонська вудка | Рибалка, риба і риболовля

Все про болонську вудку

Протягом багатьох століть, людина зуміла придумати масу способів рибного лову. Найбільшого поширення набула літня риболовля із застосуванням найпростішої снасті – поплавкової вудки.

Болонська вудка – це вже досконаліший варіант поплавкової снасті. У зв’язку з цим, цей вид снасті користується величезною популярністю у всіх категорій рибалок.

Особливості конструкції

Болонська вудка – рибальська палиця, призначення якої зводиться до того, щоб ловити рибу. При цьому бланк такого вудилища має ряд деяких відмінностей, в порівнянні зі звичайною поплавковою вудкою. Наприклад:

  • У болонського вудлища передбачений стаціонарний тримач для котушки.
  • У такого типу вудилища передбачені пропускні (напрямні) кільця з розрахунку одне кільце на один сегмент. Конструкція кілець не дозволяє прилипати волосіні до бланку, що робить рибалку комфортною і практичною.
  • Верхнє коліно (а іноді і два коліна), щоб навантаження розподілялося рівномірно, обладнано додатковим провідним кільцем.

Як правило, всі моделі сконструйовані за типом телескопічного вудлища і складаються в залежності від довжини, з 4 – 8 колін. Зустрічаються, але досить рідко, болонські вудилища штекерного типу.

Як і де ловити

Як правило, досвідчені рибалки воліють озброїтися болонською вудкою, ніж звичайною поплавковою снастю. Справа в тому, що її конструкція дозволяє підлаштовуватися під будь-які умови риболовлі. Наприклад:

  • За допомогою болонської вудки рибу можна ловити на різних озерах.
  • Її допустимо використовувати при ловлі риби на річках, незалежно від сили течії.
  • Вудка допоможе впоратися із завданням при лові риби на всіляких каналах зі складним рельєфом дна, а також при наявності течії.
  • На різних водоймах, як з берега, так і з човна, як в штиль, так і в умовах наявності вітру.

Оскільки на бланку встановлюється котушка зі значним запасом волосіні, то рибу можна ловити на значній відстані від берега, здійснюючи далекі закидання. Надійність вудилища дозволяє ловити рибу значної величини.

Важливий момент! Щоб риболовля була комфортною і ефективною необхідно правильно підібрати всі елементи оснащення, які б не виходили за рамки технічних даних бланка.

Навіть при лові з берега можна оцінити всі переваги такого типу вудилища. Прибувши на водойму, не доведеться шукати місце, яке підходило б до конструкції снасті. Досить відшукати перспективне місце, а за допомогою подібного типу вудилища можна ловити на будь-якій дистанції.

Найпростіше регулювання снасті дозволяє доставити наживку в точку лову, якщо вона знаходиться або в 2 метрах від берега, або в 10 метрах, а то і більше. Причому, процесу риболовлі не завадить ні наявність течії, ні наявність вітру, якщо навчитися правильно володіти болонською вудкою. У будь-якому випадку можна розраховувати на позитивний результат риболовлі.

Статті про рибу та риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Все про болонську вудку
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *