Як вибрати балансир на судака | Рибалка, риба і риболовля

Вибір балансира на судака

Щоб вибрати таку приманку, не потрібно ніяких особливих умов. Головне, щоб було уявлення про те, як ним користуватися, що важливо при лові судака. Може так статися, що при перших і невдалих спробах піймати судака на балансир, відпаде бажання ним користуватися. І все ж, незважаючи на невдачі, потрібно продовжувати набиратися досвіду і результат неодмінно буде.

Балансир – це досить вимоглива приманка до техніки застосування. Це говорить про те, що не слід користуватися і, тим більше, купувати, дешеві конструкції. Успіх прийде, якщо придбати фірмові екземпляри відомих виробників. Якщо навичок лову немає, то якісні балансири, допоможуть швидше освоїти їх.

Як правило, фірмові вироби мають не погану уловистість. У разі відсутності клювань можна зробити висновок про те, що біля цієї лунки риби немає і потрібно міняти місце. У разі застосування дешевих копій дуже важко зробити такий висновок. Тут може бути кілька факторів, в тому числі і не якісна гра балансира.

Один, правильно зроблений балансир може коштувати десятки дешевих копій. Коли прийде досвід і вміння, то можна буде виділяти серед неякісних примірників уловисті. Але це буде згодом, а для початку краще обійтися якісними приманками, які з кожним разом будуть вселяти впевненість в своїх можливостях.

Для цього можна придбати приманки таких фірм:

  • Rapala;
  • Lucky John;
  • KUUSAMO;
  • Nils Master.

Балансир, довжиною близько 7 см, ідеально підходить для лову судака, хоча можна використовувати як менші, так і більші приманки. Балансири меншого розміру будуть залучати окуня, а приманки з великими розмірами можуть не влізти в лунку. Такі балансири просто незручно буде використовувати.

Що стосується малюнка балансира, то вона не впливає на клювання судака, а ось його форма і гра здатні зацікавити хижака. Це пов’язано з тим, що гра балансира відбувається на глибині, де суцільна темрява. Судак зможе розгледіти будь-який балансир, завдяки своєму зору. Його, в першу чергу, зацікавить форма, що нагадує рибку, а також рух цієї рибки. Чим правдоподібнішою буде гра, тим швидше вона зацікавить хижака.

Як правило, рибалки використовують однотипні балансири, які гарантовано ловлять судака. Судак може з підозрою ставитися до одних і тих же моделей. У зв’язку з цим, хоч іноді, але потрібно міняти конструкцію приманок, їх форму і забарвлення. Дуже часто, судак може почати клювання з новинки.

Снасті

Ловля судака вимагає застосування міцного і надійного вудилища. Це потрібно для того, щоб можна провести результативну підсічку, в разі клювання. Застосування м’якого кивка, при лові судака, зовсім недоречно, оскільки він не дозволить цього зробити через те, що у судака міцна і груба щелепа. Тому підсічки повинні бути потужними і впевненими.

Для укомплектування снасті, потрібно волосінь, діаметром 0,25 мм. Немає потреби застосовувати повідець, оскільки судак не зможе перекусити волосінь. Він не потрібен ще й тому, що може насторожити рибу.

Оскільки судака доводиться діставати з глибин, то і запас волосіні повинен бути відповідним.

Для ефективності риболовлі, слід постійно стежити за гостротою гачків. У разі їх затуплення, можна спробувати заточити, тому, що замінити їх не вдасться. Можна замінити лише середній трійник. Це пов’язано з особливостями конструкції балансирів. Якщо не забувати точити гачки, то можна сподіватися на піймання судака.

Все про риболовлю читайте тут:
https://top-shimano.com.ua/

Вибір балансира на судака
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *