Як піймати судака на жерлиці | Рибалка, риба і риболовля

Вибір місця лову судака на жерлиці

Цей спосіб лову відноситься до зимової риболовлі і передбачає вилов великих екземплярів цієї риби. Судака ловлять з льоду і іншими способами, в тому числі і на балансир. При цьому, трапляються судаки, вагою не більше 1 кілограма, в той час як на жерлицю можна зловити особина вагою до 10 кг. До таких сюрпризів потрібно бути завжди готовим, щоб вчасно розширити лунку.

При цьому потрібно пам’ятати рибалкам, що судака, довжиною 35 см і менше слід відпустити, щоб було, що ловити в майбутньому.

Як вибрати місце лову?

Лунки можна бурити як в шаховому порядку, так і у вигляді вигнутих ліній. Останній спосіб, ефективніший, і дозволяє швидше знайти судака. На зиму ця риба збивається в зграї і тримається на глибині. Тому застосування другого способу буріння лунок, здатне принести наступні результати:

  • По-перше, вигнута лінія дозволяє плавно переходити з дрібних місць на глибокі місця. Це дозволяє швидше визначитися з рельєфом дна, а значить, швидше знайти те місце, де знаходиться судак.
  • По-друге, добре проглядаються встановлені жерлиці, так як вони не знаходяться на одній лінії. Тому фіксувати клювання набагато зручніше.

Лунки пробиваються на відстані 10-15 м одна від одної. Якщо клювань немає, слід шукати інше місце і починати бурити лунки. Як правило, на одному місці багато риби не зловиш, а то і зовсім залишитесь без улову. Тому зимова риболовля – це постійний пошук з постійним бурінням лунок. На одному місці, більше 2-х годин затримуватися не слід.

Зимова риболовля

При зимовій ловлі судака та іншої хижої риби існують заборони на кількість встановлених жерлиць на одну людину. Тому, перш ніж вирушати на зимову риболовлю, слід ознайомитися з правилами зимового лову, які поширюються в межах даного регіону. Як правило, кількість снастей обмежується 10 жерлицями на одного рибалку.

Судак навіть влітку веде придонний спосіб життя і рідко піднімається в середні шари або ближче до поверхні, не кажучи вже про зиму. Тому живець опускається ближче до дна і утримується на відстані близько 20 см від самого дна.

Нижче опускати не має сенсу, оскільки на дні можуть перебувати сюрпризи у вигляді палиць, корчів і т.д. У таких випадках, можливі зачепи, тим більше що на гачку знаходиться жива рибка, яка запросто спробує сховатися, наприклад, в траві або водоростях. І, тим не менш, судак любить вибирати подібні місця.

Якщо водойма не знайома, то краще витратити частину часу, хоча і дорогоцінного, на вивчення рельєфу дна в місці лову. Для цього потрібно виміряти глибину водойми в точках, де пробурені лунки. Наявність різкого перепаду глибин буде свідчити про знаходження перспективної точки. Як правило, судак любить такі місця, де є ями і інші поглиблення.

Подібний підхід практично завжди гарантує улов, навіть, якщо на це піде велика частина часу. Природно, що взимку день досить короткий і хочеться весь час присвятити риболовлі і ніяк не вимірюванню глибин водойми. Ось такий підхід до риболовлі може обернутися марною тратою часу, якщо «полювати» на судака, не знаючи характеру дна водойми. Щоб точніше визначити глибини водойми в характерних точках, потрібно пробивати лунки через кожні 2 метри. Така тактика окупиться хорошим уловом.

Незважаючи на те, що судак досить полохлива риба, його не лякає шум бура, а навпаки, приваблює. Принаймні, так стверджують деякі любителі зимової риболовлі. Якщо судак почав ловитися, не можна втрачати час, оскільки під льодом знаходиться зграя судака. Потрібно дуже швидко перезаряджати снасть і закидати в лунку.

Багато рибалок стверджують, що ловля судака взимку на балансир не менш вдала, ніж ловля на жерлиці.

Більше про риболовлю на сайті:

https://top-shimano.com.ua/

Вибір місця лову судака на жерлиці
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *