Ловимо окуня на живця | Рибалка, риба і риболовля

Вибір снасті для лову окуня на живця

Вудилище
Вибір снасті слід почати з вибору вудилища. При виборі слід враховувати той факт, що губи у окуня м’які і вершинка у вудилища так само повинна бути м’якою. М’яка вершинка не дозволить обірвати йому губу, що трапляється досить часто у недосвідчених рибалок.

Волосінь
Обрана волосінь може мати товщину від 0,22 до 0,25 мм. Колір особливого значення не має, але краще взяти волосінь нейтрального або зеленого кольору. І той і інший колір можуть залишитися непоміченими окунем: нейтральний колір дійсно зіллється з водою, а зелений колір буде відповідати кольору рослинності. Природно, що слід віддавати перевагу якісній волосіні, яка коштує не дешево. Як варіант, можна запропонувати флюорокарбон, який все частіше використовується рибалками.

Гачки
Особливу увагу слід приділити вибору гачка. Найбільш уловистими, в наш час, вважаються гачки, які мають середньої довжини ложе та загнуте всередину жало. Не потрібно забувати, що мальки повинні довго зберігати свою активність під водою. Тому, краще зупинити свій вибір на гачках, зроблених з тонкого дроту, щоб не травмувати живця.

Котушка
Котушка – тільки безінерційна. Цей тип котушок користується в наш час великою популярністю через простоту і надійність, особливо, якщо котушка відомого виробника. З іншого боку, окунь не росте до серйозних розмірів і особливих вимог до котушки не пред’являється.

Поплавок
Поплавок може бути будь-який. Хоча важливо враховувати характер клювань окуня: поплавок може піти в сторону або піти під воду.

Як насадити живця

Перед тим, як насаджувати живця, необхідно підібрати відповідну величину гачка. Розмір живця і розмір гачка повинні бути відповідними. Якщо використовувати гачок великого розміру, то живець довго не проживе, а якщо він буде маленький, то живець може зійти з гачка. Насаджують живця декількома способами:

  • Гачок чіпляється за хвіст. Причому, заздалегідь хвіст обмотується нейлоновою або капроновою ниткою.
  • Гачок чіпляється за спину в районі верхнього плавника. В даному випадку, слід дотримуватися обережності, щоб не травмувати маленьку рибку, інакше вона просто загине.
  • Кріплення гачка в районі голови, коли гачок протягується через рот і виходить через зябра. Це вважається найпростішим і надійним способом.

На стоячій воді можлива ловля окуня на мормишку з підсадки малька. Блешня досить часто виручає рибалку в умовах, коли ловля на поплавок призводить до постійних зачепів. При лові навесні і восени бажано використовувати волосінь 0,17-0,22 мм. Взимку рекомендується застосовувати ще тоншу волосінь – 0,13-0,14 мм. Це пов’язано з тим, що взимку риба не настільки активна і її може насторожити груба снасть.

Ловля на мормишку звичайна, із застосуванням класичних видів проводок. Насаджуючи живця на гачок, слід пам’ятати про те, що мальок в стані завести снасть за перешкоду. Тому, потрібно вибирати відповідні місця, щоб виключити зачепи.

Все найцікавіше про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Вибір снасті для лову окуня на живця
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *