Спінігове вудилище для ловлі щуки | Рибалка, риба і риболовля

Вибір вудилища для ловлі щуки

Оснастка для лову щуки

Визначившись з умовами риболовлі, починають вибирати вудилище. Якщо рибалка буде здійснюватися з берега, то хороший варіант – це вудилище довжиною 2,7 метра, а для лову з човна досить вудилища з довжиною в 2,1 метра, а то і менше.

Потужність вудилища вибирається залежно від величини риби і застосовуваних приманок. Для мікроджига підійде вудилище з тестом до 10 грамів. При використанні воблерів і приманок середньої величини можна взяти вудилище з тестом 5-20 грамів. Для лову на великих глибинах, тим більше при наявності течії, підійдуть вудилища з тестом до 40 грамів.

Для риболовлі з застосуванням воблерів і таких технік, як твічінг вибираються вудилище швидкого або середнього ладу. При використанні блешень, особливо великого розміру слід взяти вудилище середнього або повільного ладу.

Рецепт юшки зі щуки.

Вибір котушки

Розмір котушки може лежати в межах 1500-2500, що має вмістити близько 100 м волосіні, діаметром 0,25 мм. Крім цього, котушка повинна бути надійною і забезпечувати плавний хід, а це, як мінімум, три підшипника. Не зайвим буде і наявність фрикційного гальма.

Вибір волосіні

Залежно від застосовуваних приманок вибирається тип волосіні. Для джигової ловлі більше підійде плетена волосінь. В інших випадках можна скористатися якісною монофільною волосінню. Можна розглянути продукт фірми Owner.

Поводок для захисту від гострих зубів

При ловлі щуки є велика ймовірність того, що вона може перекусити волосінь. Тому застосовуються спеціальні повідці:

  • вольфрамові;
  • металеві (сталеві);
  • кевларові.

Якщо взяти тонку гітарну струну, то поводок можна виготовити самостійно. Для цього береться відрізок гітарної струни і на кінцях формуються петлі. До одного кінця кріпиться основна волосінь, а до іншого приманка. Щоб приманки можна було легко кріпити, перед формуванням однієї петлі, на струну одягається застібка з вертлюгом. Після скручування струни, вертлюжок із застібкою повинні бути надійно закріплені.

Правильне спінінгове оснащення на щуку

Це оснащення всім відоме, так як використовується постійно спінінгістами. Суть його полягає в тому, що до основної жилки кріпиться поводок, на кінці якого є застібка з вертлюгом, до якого і кріпиться приманка. Деякі рибалки не використовують повідків, вважаючи, що вони насторожують рибу. При цьому ніяких гарантій того, що щуку вдасться без проблем витягнути.

Все про різновиди риб читайте на сайті:
https://top-shimano.com.ua/

Вибір вудилища для ловлі щуки
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *