Ловимо рибу на живця | Рибалка, риба і риболовля

Види риб, які можна ловити на живця

Ловля окуня на живця

Якщо ловиться невеликий окунь, то в якості живця піде мальок, який вважає за краще знаходитися на мілині, поблизу берегової лінії. Більший окунь віддає перевагу і більшому живцю. Як правило, великий окунь ловиться на живця, величиною до 10 см.

Ловля щуки на живця

Щука-трав’янка найкраще ловиться на маленьку рибку величиною від 8 до 12 см. При цьому, вона може взяти і більшу приманку, але заковтнути вона не зможе, тому такі клювання вважаються холостими.

Якщо планується ловити трофейну щуку, то відповідного розміру повинен бути і живець. Щука зможе атакувати об’єкт, який насилу поміщається в її пащі, а паща щуки велика. На характер клювання щуки так само впливає період, коли у неї відбувається зміна зубів. Багато хто стверджує, що в цей період щука перестає харчуватися взагалі. Насправді це не так і щука лише переходить на об’єкти харчування, які відрізняються меншими розмірами.

Ловля судака і берша

Багато рибалок вважає, що судак віддає перевагу малим приманкам, розміром не більше 15 см. За деякими твердженнями, судак попадався на живця, розміром до 25 см. Як правило, це були великі екземпляри, виведення яких супроводжувалося викидом маси адреналіну.

Ловля сома на живця

Як відомо, це досить великий представник прісних водойм. У зв’язку з цим, іноді в якості живця насаджують рибу, вагою до 1 кг. Оскільки сом є нічним мисливцем, то і ловити його доведеться вночі. Незважаючи на це, сом іноді виходить зі своєї схованки навіть вдень, але це швидше виняток з правил, але ніяк не закономірність.

Ловля миня

Минь – це хижак, який не відмовиться ні від якого живця. Це нічний хижак, який не перебирає їжею і буде атакувати будь-якого живця, який виявиться на його шляху. При цьому ловля миня має свої особливості. Справа в тому, що минь вважається холодолюбивою рибою і ловити його краще взимку.

Ловля жереха

Жерех – це хижак, який харчується мальками, тому для його лову потрібно підбирати живця, довжиною від 3 до 8 см. Найкращою приманкою для лову жереха вважається уклейка.

У зв’язку з цим, можна зробити висновок, що чим більше у риби паща, тим більшої величини приманка застосовується для лову хижої риби. Пастка на живця.

Все найцікавіше про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Види риб, які можна ловити на живця
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *