Вивчаємо та ловимо ляща. | Рибалка, риба і риболовля

Вивчаємо та ловимо ляща.

Як спіймати ляща?

Серед рибалок є така негласна класифікація, як «лещатники», яка може бути застосована до саме тих, хто спеціалізується з вилову ляща. Як відомо, ця риба відмінно клює вночі, тому, щоб її зловити, найкраще виїжджати на рибалку з ночівлею, попередньо відвідавши наш рибальський магазин і докупити необхідні снасті.

Підгодовування

Лящ, особливо великі його особини, намагаються перебувати подалі від берега. Для того щоб його зловити, часто перед заходом сонця рибалки закидають фідери, здійснивши попередньо підгодовування, що має сприяти порушенню відмінного апетиту у ляща. Така підгодівля повинна бути для цієї риби менш приваблива за своїми смаковими властивостями, ніж сама наживка, так як в противному випадку зловити ляща буде вкрай непросто.

Як кажуть досвідчені рибалки, підгодовуванню, більшою мірою, лящ віддає перевагу солодкуватому, що має стійкий ароматний запах. Якщо підгодовування підібрано правильно, лящ обов’язково буде підпливати саме до тих місць, де його закидали у воду. Глибина в цьому випадку повинна бути не менше 3 метрів, так як лящ все ж більше тяжіє до глибоководних місць і мілководді його явно не приваблює.

Наживка

Для наживки при лові ляща рибалки застосовують найчастіше хробака, мотиля або опариша. Можна використовувати і сало, попередньо натерте часником. Лящ, маючи відмінний нюх, здатний відчути стійкий запах на досить великій відстані, що може стати додатковим стимулом для можливого ​​клювання.

Сезон клювання

Найбільш активне клювання ляща спостерігається після зими і до нересту. Однак приблизно з середини липня і до кінця літа зловити ляща досить проблематично, фактично в цей період він не ловиться. Але після того як водорості стали трохи більш грубими внаслідок певного похолодання води, клювання з новою силою поновлюється, і так відбувається до кінця жовтня.

Снасті

Іноді для вилову ляща застосовують спеціальні снасті безпосередньо для далекого закидання. Така снасть повинна в себе включати безінерційну котушку, а також ковзний поплавець, оснащений грузилом, яке кріпиться до його основи. В результаті снасть, що має ковзне грузило, сприяє вилову ляща на великій глибині, що можна здійснити лише при далекому її закиді!

У зв’язку з цим досвідчені «лещатники» застосовують свої улюблені прийоми при вилові цієї річкової риби. Однак деякі з них з великим задоволенням готові поділитися своїми секретами з усіма бажаючими!

Більше про ляща тут.

Вивчаємо та ловимо ляща.
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *