ЯК І НА ЩО ЛОВИТИ СОМА | Рибалка, риба і риболовля

ЯК І НА ЩО ЛОВИТИ СОМА

Повідець для ловлі сома.

Якщо сом попався на гачок – це ще не означає, що його вже зловили. Сом досить сильна риба і чинить серйозний опір. Тому підготовлена ​​снасть для його лову повинна бути міцною. Це означає, що всі складові повинні бути якісними. Це стосується і вудилища, і котушки, і гачка й повідця. Якщо до цього поставитися несерйозно, то при затриманні крупного примірника, навряд чи вдасться його виважити.

Навіщо потрібен повідець

Деякі рибалки стверджують, що ставити поводок, при лові сома, не обов’язково. А ось більшість опитаних сомятників стверджують зворотне. Зуби у сома здатні послабити основну волосінь, а то і зовсім перекусити. При цьому він не кусає, так як щука, а буквально перетирає її своїми зубами, схожими на щітки. При тривалій боротьбі цей фактор може виявитися вирішальним.

 

Матеріали для повідця при лові сома

Повідці можна виготовити з будь-якого, міцного матеріалу. При лові не великих екземплярів цілком підійде «косичка» з декількох лісок. Якщо планується упіймання великих екземплярів, то цього може бути недостатньо. Тому, застосовуються більш міцні матеріали, такі як:

  • сталеві троси;
  • металевий дріт;
  • гітарну або рояльну струну;
  • нейлоновий шнур.


Для тих, хто не хоче витрачати свій дорогоцінний час на виготовлення повідків, є безліч різних пристосувань в магазинах для рибалок. Тут же можна придбати повідковий матеріал, призначений для полювання на сома. Він має навантаження на розрив від 25 до 45 кг. Як альтернативний варіант, можна використовувати корд для тенісних ракеток. Це в принципі волосінь-плетінка, але вона має більш тонкі нитки, сплетені в одне ціле. Такий матеріал сому може виявитися не по зубах.

Повідці для різних умов лову


Сома ловлять різними методами, з яких найпоширеніші – це донна ловля на фідер, ловля на квок, а також застосування воблерів, при лові методом тролінгу.

Застосування донки при ловлі з берега


Більшість рибалок ловлять сома простою снастю з берега. Це пов’язано з тим, що не кожен рибалка може дозволити купити човен, та й ще й з мотором. Основою донної вудки, служить бланк вудилища, довжиною від 3-х до 3,5 метра. Це повинно бути надійне і потужне вудилище, оснащене такою ж потужною котушкою. Це може бути як безінерційна, так і більш надійна, мультиплікаторна котушка. Її ще називають морською котушкою, і вона все більше користується популярністю у спінінгістів при лові великої риби. Такі надійні елементи снасті комплектуються надійною і міцною волосінню зі змінним вантажем. До основної волосіні кріпиться поводок, довжиною від 0,5 до 1,5 метра і виготовлений із сталевого дроту.

Спорядження для ловлі способом квок


Квок застосовується тоді, коли є човен. Як вудилища можна застосувати короткий, але потужний спінінг. На такий снасті грузило кріпиться нерухомо. До цього ж грузилу кріпиться поводок, довжиною близько 1 метра. Матеріал для повідця вибирається залежно від величини особин, які можуть клюнути.

Снасті фідера для лову сома


Фідер – це та ж донна снасть, але в її оснащенні передбачена годівниця, а сам процес риболовлі починається з прикорму риби. Як оснащення вибирається «патерностер». В’яжеться він дуже просто і складається з двох петель, сформованих на кінці основної жилки. На першу петлю спочатку одягається годівниця, а на другу, яка розташована на відстані близько 20 см, одягається поводок з гачком. Як правило, на фідер великих особин не ловлять, але чим чорт не жартує і в якості повідця краще застосувати нейлон.

Про види сомів.

https://top-shimano.com.ua/som-shho-to-za-ryba-taka/ h

ЯК І НА ЩО ЛОВИТИ СОМА
5 (100%) 6 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *