Ловимо ляща на мормишку взимку | Рибалка, риба і риболовля

Як ловити ляща на мормишку взимку

Як вибрати уловисте місце

Якщо водойма знайома і на ній рибалка здійснюється як влітку, так і взимку, то проблем з вибором місця не буде. Якщо водойма незнайома, то тут все може виявитися складніше. Як правило, вибираються місця, де переважає рослинність, з глибинами не менше 1,5 метра. Не поганими місцями є акваторії поряд з ямами. У зимовий період лящ мало переміщається по водоймі, а ями для нього служать прекрасним місцем, де він може сховатися.

Більшість рибалок вибирають тактику, коли свердлится відразу кілька лунок в шаховому порядку, хоча схема буріння лунок може бути й іншою. Як правило, така тактика себе виправдовує, тим більше, що ляща потрібно шукати і чим більше лунок, тим більше шансів зловити рибу.

Зимова вудка і кріплення блешні

Зимова вудка на ляща, повинна мати довгий (відносно) вудильник, оснащений котушкою з волосінню. У кожного рибалки повинне бути кілька вудок з різним оснащенням. Це дозволить швидко визначитися з уподобаннями риби і не дозволить залишитися без улову.

Зимова риболовля має багато нюансів, про які будь-який рибалка повинен знати. Блешня кріпиться до волосіні за допомогою спеціального отвору, який розташований у верхній частині приманки. Для цього беруть волосінь і протягують в цей отвір, після чого робиться кілька обертів навколо цівки. Потім формується петля і затягується. Подібний варіант кріплення блешні вважається найнадійнішим, якщо всі дії виконані правильно. Наскільки відомо, способів кріплення блешень досить багато, так що можна скористатися будь-яким з них.

Наявність підгодовування

Наявність підгодовування дозволить забезпечити впіймання риби. Найпоширенішим підгодовуванням взимку вважається мотиль. Мотиль продається в будь-якому рибальському магазині. Причому, багато мотиля кидати не слід, так як основне завдання – це залучення риби, але не її годівля. Однією жменьки досить для кожного разу.

У рибальських магазинах можна купити вже готові сипучі підгодовування, які так само можна використовувати при лові ляща. До складу подібних сумішей входять різні ароматизатори, які працюють і в холодній воді, так що риба швидко відчуває аромат і швидко підходить до точки лову.

Потрапляючи в воду, підгодовування починає опускатися, створюючи кормову хмару каламуті. Ця кормова хмара відразу зацікавить рибу, що знаходиться навіть на значній відстані. Подібна хмара може утворитися, якщо в підгодовування додати гейзер.

Варіанти наживок

Доброю наживкою при лові ляща взимку вважається той же мотиль, яким підживлювалась риба. Мотиля насаджують на гачок блешні, причому, чим більше мотиля, тим краще. Риба реагує більше на пучок червоного мотиля.

Багато рибалок використовують звичайного хробака, який може запросто зацікавити ляща взимку. Хробака краще насаджувати НЕ цілого, а половину, що швидше приверне рибу за рахунок його аромату.

Бувають моменти, коли риба поводиться дуже активно і додаткові насадки не потрібні, достатньо їй запропонувати голу мормишку.

Мормиш так само годиться в якості наживки, але його, так само, як і хробака, взимку важко дістати. Його насаджують по одному, але для лову ляща мормиш не рахується пріоритетною наживкою.

Техніка лову

Всі маніпуляції і всі рухи блешні виконуються виключно у вертикальному положенні. Тому, проводка блешні здійснюється тільки вертикально.

Техніка проводки може бути різною. Найголовніше, щоб гра приманки була реалістичною і нагадувала в воді рух якоїсь комахи або його личинки. При цьому використовуються, як розмашисті різкі, так і мало амплітудні спокійні рухи. І той, і той вид проводки мають свої переваги. Якщо довго клювань немає, то можна спробувати інші техніки, можливо вони зможуть зацікавити ляща. Якщо і це не дало результатів, то краще перейти на іншу лунку і виконати те ж саме, використовуючи, по черзі, кілька проводок.

Зимова риболовля – це захоплююче і корисне заняття, яке може принести не тільки кілька спійманих рибок, але і прекрасний настрій, а також відмінне здоров’я.

Читайте все про риболовлю тут:
https://top-shimano.com.ua/

Як ловити ляща на мормишку взимку
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *