Як насадити живця на жерлицю | Рибалка, риба і риболовля

Як насадити живця на жерлицю

Існує кілька варіантів, щоб насадити живця на гачок: за спину, за ніздрі, за губи, за зябра. Далі – про ці варіанти детальніше. Про конструкцію жерлиць.

За ніздрі

Це, напевно, найпростіший спосіб, досить зачепити одинарним гачком за дві ніздрі і все, можна живця відправляти в воду.

І все ж, цей процес вимагає певної обережності, інакше є можливість пошкодити носову порожнину. Крім цього, слід підбирати ті види риб, у яких носова порожнина відрізняється міцністю.

Незважаючи на простоту, слід враховувати особливості умов лову. Найбільш підходящим даний варіант вважається в умовах, коли повністю відсутня течія.

За губи

Цей варіант вимагає розважливості. Крім цього, потрібно враховувати, що не у кожної риби сильні губи. Наприклад, у окуня губи дуже слабкі. Якщо причепити масивного живця, то він здатний відірвати губи при тривалому знаходженні в такому положенні.

Для такого способу насадження згодиться тільки одинарний гачок. При наявності слабкої течії, досить живця зачепити за верхню губу. Якщо є сильна течія, то краще підстрахуватися і протягнути гачок ще й через ніздрю, зачепивши відразу обидві губи.

За зябра

Даний спосіб насадження вимагає особливої ​​обережності. Якщо все зробити неправильно, то живець довго не проживе, а мертва рибка мало кого цікавить.

Щоб все зробити правильно, краще відчепити поводок або використовувати досить м’який поводок. Якщо поводок буде жорстким, то це буде сковувати рухи живця. Якщо його переміщення не буде виглядати правдоподібно, то хижак може відмовитися від атаки, запідозривши небезпеку.

За спину

Насадження за спину практикують багато рибалок, оскільки це мало шкодить живцеві, а його рухи більше схожі на реальні, природні. Але тут так само потрібна обережність. Якщо зробити це неправильно, то живець втратить можливість рухатися взагалі.

І тут теж існує 2 варіанти: один передбачає насадження його на гачок між плавцем і хребтом, а другий – безпосередньо в районі хребта. Перший спосіб безпечніший для живця, а другий – надійніший, але вимагає вправності. Як правило, всі досвідчені рибалки насаджують живця в районі хребта.

Все найцікавіше про рибу та риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Як насадити живця на жерлицю
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *