Як піймати щуку?
Щучі місця і пори року
З настанням весни, десь на початку березня, щука починає підходити до берега, де готується до нересту мирна риба. Практично, в цей же період у щуки починається преднерестовий період, коли вона починає активно харчуватися. Виявити щуку, що вийшла на полювання, можна за характерними сплесками на мілководді, де вона знаходиться в пошуках їжі. Коли щука нереститься, не бере ніякі приманки, тому розраховувати на улов не слід.
З настанням справжнього літнього тепла можна знову спробувати зловити щуку. У цей період щука починає звичайне розмірене життя, зайнявши зручні місця для атаки на потенційну жертву. Такими місцями можуть бути різні корчі, завали затоплених дерев, греблі, зарості очерету і т.д. У таких місцях, щука не тільки чекає свою жертву, але і відчуває себе в безпеці.
З початком зниження температури води щука активізується, оскільки їй потрібні поживні речовини, щоб пережити зиму. Щука непогано ловиться у вітряну негоду.
Вибір приманки
У преднерестовий або після нерестовий періоди щука не перебирає приманками.
З настанням літа і осені більше підходять обертові і коливні блешні. Для серйозніших місць, де можливі зачепи, а також лову на глибині слід взяти воблери, джиг-приманки або силіконові приманки.
Види проводок для щуки:
- найпростіша, з якої починають полювання на щуку всі спінінгісти – це рівномірна проводка. Швидкість проводки регулюється швидкістю обертання рукоятки котушки;
- ступінчаста проводка ідеально підходить для джигової ловлі, хоча джиг-приманки можна проводити і рівномірно.
Корисні поради
- Всі спінінгісти починали з першого закиду, тому боятися не слід. Для початку, краще зайнятися технікою закидання, а лише потім переходити до лову риби. Успіх риболовлі залежить від точності закидань, яка приходять з часом.
- Не варто закидати спінінг де попало, а шукати перспективні місця. А перспективні місця знаходяться в складних місцях, де можливі і зачепи.
- Закинувши приманку, потрібно трохи почекати, щоб вона заглибилася в товщу води, якщо дозволяє глибина. Саме під час цієї паузи щука може атакувати приманку.
- У щуки дуже гострі зуби, тому не слід ризикувати. Звільняти щуку від приманки краще за допомогою спеціального пристосування.
Все про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/