Ловимо щуку, окуня та судака взимку | Рибалка, риба і риболовля

Як піймати взимку судака, щуку чи окуня?

Сприятливі умови для ловлі окуня

Не секрет, що окунь є найактивнішою рибою в зимовий час і основна маса улову припадатиме саме на цей вид риби. На активне клювання окуня можна розраховувати в тиху морозну погоду в умовах стабільності атмосферного тиску. Непоганий варіант – це відлига після затяжних морозних днів. У подібних умовах цього всюдисущого хижака можна ловити протягом усього світлового дня. Коли на вулиці спостерігаються рясні снігопади, виїжджати на риболовлю, з надією зловити окуня, не слід.

Сприятливі умови для ловлі судака

У судака підвищується активність паралельно з підвищенням атмосферного тиску, коли на вулиці починає встановлюватися сонячна, морозна погода. Незважаючи на це, судак здатний активно клювати і в дні відлиг. При цьому судак практично завмирає в умовах сильної негоди, характерної для сильних хуртовин або снігопадів. Тому в такі дні він навряд чи буде реагувати на різні види приманок.

Ловля щуки взимку на балансир

Щука – це хижа риба, яку набагато легше зловити в сонячні, теплі дні, коли показники атмосферного тиску знаходяться на одному рівні кілька днів поспіль. Така залежність властива для глухої зими, але, коли щука починає відчувати наближення весни, її поведінка кардинально змінюється.

Можна сміливо говорити про те, що природні умови, а точніше їх постійна зміна – це вирішальний фактор успішної риболовлі або неуспішної. Тому кожен рибалка повинен мати повне уявлення про те, коли можна виїжджати на риболовлю, а коли краще залишитися вдома і не піддавати себе дії негоди, сильних морозів або опадів, у вигляді настирливого дощу.

Поведінка риби дуже непередбачувана і не завжди вдається насолодитися активним клюванням риби навіть тоді, коли, здавалося б, зійшлися разом всі сприятливі умови, такі як атмосферний тиск, вітер, температура і бажання. Справа в тому, що на поведінку риби впливає ще маса факторів, про які рибалки навіть не підозрюють.

Можна сміливо стверджувати, що характер водойми і наявність кормової бази в ній – це ті основні фактори, які і визначають інтенсивність клювання. І це не дивно, оскільки достатня кількість корму у водоймі ніяк не спонукає рибу на те, щоб цікавилася наживкою на снасті.

Дізнайтеся більше про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Оцініть будь-ласка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *